کد خبر: 818157 A

با حضور نمایندگان خانه های کارگری کشور مطرح شد؛

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: آفت اساسی در مورد رونق تولید و اقتصاد مقاومتی عدم توجه به تولید داخلی و حوزه کار و کارگری است.

به گزارش ایلنا از زنجان، مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان، در اولین جلسه هم اندیشی کمیته بیمه و درمان خانه های کارگری سراسر کشور در استان زنجان، با ارائه گزارشی در این حوزه ، اظهار داشت: بیمارستانهای تامین اجتماعی استان زنجان دارای رتبه برتر در حوزه های مختلف است.

علی محمدی ، با اشاربه اهمیت شاخص‌های توسعه ای بیمارستانهای سازمان امین اجتماعی و ارائه خدامات بهداشتی ، درمانی و بیمه ای ، ادامه داد: 6 هزار مورد در بیمارستان امام حسین زنجان زایمان در آب صورت گرفته است.

وی،  با اشاره به هزینه 4 میلیارد تومانی در این خصوص گفت: درصدد ارتقاء و بالا بردن سطح درمان و خدمات تامین اجتماعی استان هستیم.

به گفته محمدی درصدد تخصصی کردن بیمارستان سید الشهدای تامین اجتماعی در شهرستان خرمدره هستیم و بدهی های هنگفتی به مراکز درمانی داریم که با پرداخت مطالبت از مراکز مختلف دولتی می توان امیدوارتر از گذشته به دنبال سر و سامان دادن به اوضاع بود.

محمدی، با بیان اینکه در برخی مراکز در مانی تامین اجتماعی استان در حوزه جذب متخصص دچار مشکل هستیم ، ادامه داد: از مسئولان دراین زمینه انتظار رسیدگی داریم.

در ادامه این نشست هم اندیشی ، دبیر اجرایی خانه کار گراستان زنجان نیز با اشاره به ظرفیتهای درمانی، بهداشتی، بیمه ای و اموزش پزشکی تامین اجتماعی، اظهار داشت: مراکز درمانی نسبت به بهره گیری بهتر و بیشتراز امکانات و ظرفیتهای این مجموعه کوشش نماید.

اصغرنجاری، با بیان اینکه ضرورت استفاده از متخصصین در این زمینه با راه اندازی بخش داندانپزشکی که جزو مطالبات جامعه کارگری است می توان کمک موثر دراین خصوص کرد.

وی، با اشاره به تقویت و توسعه بیمارستانهای تامین اجتماعی، ادامه داد: ضروری است در شهرکهای تازه تاسیس درمانهگاها و مراکز تامین اجتماعی تاسیس شود و گامهای موثری در راستای کمک های تاثیر گذار برای مجامع کارگری برداشته شود.

به گفته وی شهرستان‌های خدابنده و دندی نیازمند اختصاص زمین رایگان در این زمینه هستند.

نجاری یادآورشد: افزایش تعداد تخت های شهرستانهای زنجان و جبران کمبود پزشکان متخصص حائز اهمیت است.

وی، با بیان اینکه تدابیر و تصمیمات مسئولان و نمایندگان در این حوزه می تواند به نتیجه مطلوب منجر شود، ادامه داد: خانه های کارگر به حمایت و پشتیبانی بیشتر از این نیاز دارد.

مدیر کل بیمه ای استان زنجان، نیزدر ادامه این جلسه ،  با اشاره به 53 درصدی جمعیت تحت پوششی تامین اجتماعی استان، ادامه داد: خدمات تامین  اجتماعی به صورت غیر حضور است.

مسعود علیاری ، با بیان اینکه مطالبات از شرکت برای ما توام با سختی است چرا که اشتغال به خطر می افتد، خاطر نشان شد، مستمری بگیران بزرگترین جمعیت اماری کشور را در بر می گیرد.

علیاری، همچنین  با اشاره به 64درصدی بیمه شدگان اجباری، گفت: حجم انبوهی از بدهی دولت به تامین اجتماعی آسیب زا است .

وی با بیان اینکه برای تامین امنیت شغلی و معشعیت جامعه کارگری دارای دغدغه ها دراین حوزه هستیم، تصریح کرد: با پرداخت مطالبات تامین اجتماعی می توان اقدامات اساسی دراین خصوص انجام داد.

وی، دریافت مطالبات سالانه را برای سازمان تامین اجتماعی ، حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: با پرداخت مطالبات به این سازمان می توان شاهد اقدامات اساسی شد.

در ادامه این نشست نماینده خانه های کارگری سراسر کشو در زنجان، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی استان زنجان، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز، با اشاره به نمایندگان خانه های کارگری سطح کشور بعنوان نفرات تاثیر گذار اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی ، اظهار داشت: نمایندگان باید مشکلات و دغدغه ها مردم و کارگران را بشنوند .

احمد بیگدلی، با بیان اینکه بیان مشکلات و دغدغه ها به واسطه نمایندگان و مسئولان مثمر ثمر خواهد بود ، گفت: یکی از مشکلات سیستم اداری این ا ست که نمایندگان باید به مراکز مراجعه کنند که این خود مشکلی مزید بر مشکلات و دغدغه های مردم  جامعه می شود.

به گفته بیگدلی آفت اساسی در مورد رونق تولید و اقتصاد مقاومتی عدم توجه به تولید داخلی و حوزه کار و کارگری است.

نایب رییس کمیته امور درمانی، خانه های کارگری ، نیز درادامه این جلسه هم اندیشی، با اشاره به بودجه سال جدید در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: در سالهای آتی در صدد اخذ اعتبارات ردیفی در این راستا هستیم.

به گفته علی حیدری ، ابعاد وسیع تعهدات و مطالبات سازمان تامین اجتماعی باعث اقدامات اساسی است که درمان وبهداشت به متولی گری دولت است.

حیدری ، ادامه داد: تکلیف در مان تکلیف حاکمیتی است، مازاد منابع باعث اقدامات دراین زمینه شده است.

وی،  با اشاره به مشکلاتی از قبیل جذب نیروی متخصص و غیره یادآور شد: سرمایه گذاریهای ملی در این حوزه بلا اثر می مانند و ما خریدار درمان هستیم و وظیفه ای در خصوص برخی موارد نداریم.

به گفته این مقام مسئول در خانه کارگر کاهش منابع به بدنه تامین اجتماعی آسیب می زند و دولت باید بدهی خود  را به روز به مبلع بالغ بر  250 میلیارد به سازمان پرداخت نماید .

حیدری، با بیان اینکه ما در برابر یک بدهی هنگفت و بزرگ در مقابل وزارت بهداشت و درمان هستیم، تصریح کرد: اخذ و دریافت منابع تامین اجتماعی بعنوان طلب از دولت موجب رونق اقدامات بیمه ای و بهداشتی در سطح کشور خواهد شد.

وی، با اشاره به بدهی تامین اجتماعی به بانکها، یادآورشد: مسائل دراین زمینه بسیار جدی و حاد است.

این مسئول در خانه های کارگری کشور، با اشاره به اهمیت اقدامات اساسی دراین حوزه ادامه داد: چند نرخی بودن تعرفه های پزشکی موجب برور برخی مسائل و مشکلات شده است که جای بررسی و پیگیری برای جبران تفاوتهای را بوجود اورده است که باید به صورت تک نرخی حساب شود.

وی، تامین اهداف ملی را در این خصوص مهم ارزیابی کرد و گفت: (اچ ای اس) سیستم نرم افزاری بیمارستانی برای کنترل هزینه ای است که باید اطلاعات کافی دراین زمینه با اخد بانک اطلاعاتی برای افراد شاهد کنترلها و جلوگیری از پراکندگی اطلاعات باشیم .

در حاشیه این نشست  نمایندگانی از استانهای ، قزوین ، مازنداران و هشتگرد در حضور نمایندگانی از خانه های کارگری ، سراسر کشور سخنان، مشکلات و دغدغه های بیمه ای و بهداشتی جامعه کارگری را بیان کردند.

با حضور نمایندگان خانه های کارگری مطرح شد/ عضو کمیسیون اجتماعی م
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر