کد خبر: 817714 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان :

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، از ارائه خدمات امدادی به یک هزار و ۳۸۲ آسیب دیده در ۴۴۱ حادثه خبرداد و گفت: این خدمات در طرح امداد و نجات تابستانه توسط ۱۶ پایگاه ثابت و موقت این استان محقق شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان زنجان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، اظهار کرد: امسال اقدام به استقرار پست‌های موقت و ثابت در جاده‌های پرتردد و پرخطر این استان در قالب طرح ملی امداد و نجات تابستانه با بکارگیری آمبولانس، خودروی پشتیبان و نیروهای عملیاتی در جاده‌های پرتردد و مبادی ورودی شهرها به منظور اجرای سریع عملیات‌های نجات و امداد رسانی در حوادث جاده‌ای و سایر حوادث احتمالی در محدوده عملیاتی پایگاه‌ها کردیم.

شهرام میرزایی، تاکید کرد: در این طرح یک‌ هزار و 323 نیروی عملیاتی حضور داشتند که برای یک‌ هزار و 382 نفر در 441 حادثه اعم از جاده‌ای، کوهستان، شهری و مناسبتی خدمات ارائه کرده اند.

وی گفت: در طرح امداد و نجات تابستانه 899 نفر مصدوم شده‌اند، 150 نفر به صورت سرپایی و 74 نفر نیز به مراکز درمانی و بیمارستانی توسط نیروهای امداد و نجات منتقل شده‌اند.

میرزایی با بیان اینکه طی اجرای این طرح نیز 34 نفر در حوادث جان خود را از دست داده‌اند، یادآوری کرد: از این تعداد 31 نفر در جاده‌ها، دو نفر در سدهای خاکی غرق و یک نفر نیز در حادثه شهری فوت کرده است.

وی با اشاره به اینکه طرح امداد و نجات تابستانه 504 تیم امداد و نجات خدمات ارائه کرده‌اند، افزود: 257 دستگاه آمبولانس، 182 خودروی نجات برای ارائه خدمات به هموطنان در پایگاه‌های امداد و نجات پایگاه‌های ثابت و سیار جمعیت هلال احمر استان زنجان فعال بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح تابستانه امسال پایگاه‌های موقت در پنج محور مواصلاتی استان زنجان شامل، پلیس راه زنجان – میانه، زنجان – ابهر، عوارضی زنجان – قزوین، قلعه حسینیه در خرم‌دره  و کینه‌ورس ابهر ایجاد شد.

میرزایی خاطرنشان کرد: این طرح ملی در استان به مدت 94 روز تا 31  شهریور امسال ادامه داشت.

وی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره 112 برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان /شهرام میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر