کد خبر: 816463 A

محمدی قیداری خبر داد؛

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تنها ۷۰ درصد سالمندان در استان تحت پوشش انواع خدمات بازنشستگی قرار دارند.

به گزارش ایلنا از زنجان، محمد محمدی قیداری ، در جلسه شورای سالمندی استان زنجان به نرخ سالمندی استان در سال 95 اشاره کرد و گفت: در این سال نرخ سالمندی استان 9.8 درصد بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه نرخ سالمندی استان امسال به 9.2 درصد رسیده است، گفت: کاهش نرخ باروری از مشکلات افزایش جمعیت سالمندی در جامعه است.

وی ادامه داد: تنها ۷۰ درصد سالمندان در استان تحت پوشش انواع خدمات بازنشستگی قرار دارند و ۳۰ درصد هم زیر پوشش هیچ یک از نهادهای پوششی بیمه‌ای و بازنشستگی نیستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تنها در شهرهای زنجان و خدابنده بنیاد فرزانگان فعال است، بر ضرورت تأسیس بنیادهای فرزانگان در شهرها تاکید کرد.

مدیر بنیاد فرزانگان پیشکسوت شهرستان خدابنده هم در سخنانی اظهار کرد: بنیاد شهرستان خدابنده به عنوان نخستین بنیاد فعالیت خود را آغاز کرده است.

بهرام خلیلی بر ضرورت همراهی دستگاه ها در جهت ادامه فعالیت این بنیاد تاکید کرد و گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی و اعزام‌های زیارتی و سیاحتی از جمله اقدامات این بنیاد است.

وی با اشاره به اینکه این بنیاد از ظرفیت سالمندان برای فعالیت‌های مؤسسه بهره می‌گیرد، تصریح کرد: باید نام سالمندان برداشته شود و از لفظ شهروندان ارشد برای این قشر جامعه استفاده شود.

محمدی قیداری /بهزیستی استان زنجان /سالمندان /نرخ باروری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر