کد خبر: 808247 A

رضایی در زنجان تاکید کرد:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وارد چرخه تولید شدن ثروت غیرمولد و نقدینگی عظیم در بین بانک‌ها و نرخ سود بانکی بالا، تاکید کرد: لازمه پیشبرد کار در این حوزه رابطه درست بین بانک و تولید از جمله کارآفرینان کشور است.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن رضایی در حاشیه بازدید از موسسه خیریه مهرانه زنجان، در جمع خبرنگاران، اقتصاد مقاومتی ابلاغی به عنوان یک سند زیرساختی، در کشور اظهار کرد: همه امور کشور باید بر اساس آن برنامه‌ریزی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سلامت نیز در حوزه اقتصاد مقاومتی، فصل مهمی از سند اقتصاد مقاومتی است، افزود: دولت و مجلس، باید سلامت را در حوزه اقتصاد مقاومتی بازتعریف کرده و از وجود مردم نیز در بحث پیشگیری و درمان استفاده کنند.

وی نظارت بر سیاست‌های اصل 44 و همچنین نظارت بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از دیگر کارهای مهم مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد و افزود: در این رابطه با تنظیم گزارشات مورد نظر طی 6 ماه آینده هرگونه انحراف به مسؤولان گوشزد خواهد شد.

رضایی راهکار حل مشکلات اقتصادی را تحرک واحدهای کوچک و متوسط و فعالیت‌های اقتصادی خانگی دانست و افزود: این اقدامات می‌تواند تحرکی را هم در کوتاه‌مدت و هم در بلندمدت در اقتصاد ایجاد کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: هر چند که معتقدم باید ایالت‌های اقتصادی در ایران راه‌اندازی شود و به استان‌ها اختیار داده شود و هیچ دلیلی ندارد که مسائل جزئی از استان‌ها برای مطرح شدن به سطح کلان کشوری بیاید به همین دلیل باید هرچه زودتر ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی مهم‌ترین عنصر اقتصاد مقاومتی را حضور مردم در صحنه اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد: نقش مردم در حوزه سلامت قابل توجه است، چرا که رعایت مسائل بهداشتی، الگوی تغذیه، و استفاده از فضای‌زیستی در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها تاثیر قابل توجهی در بهبود شرایط خواهد داشت.

رضایی به بازدید خود از مهرانه اشاره و تصریح کرد: با کمک بیمه و خیرین، درمان در زنجان مهرانه، تقریبا رایگان شده و بیماران با کم‌ترین هزینه، فرآیند درمانی خود را طی می‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام/محسن رضایی/مهرانه زنجان عزاداری حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر