کد خبر: 808242 A

سرلشکر سلامی در جمع عزاداران حسینی زنجان:

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عاشورا به ما نشان داد مقاومت و ایستادن راه سعادت است، افزود: امروز هم ملت ما در کنار نائب به حق امام زمان ایستاده اند و با بصیرت برای حفظ اسلام و انقلاب جان خود را فدا می کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سرلشکر حسین سلامی، در جمع عزادارن حسینیه اعظم زنجان، اظهار کرد: پایتخت شور و شعور حسینی به کانون محبت اهل بیت (ع) تبدیل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه عاشورا باشکوه ترین رویداد هستی است، گفت: هر سال که می گذرد بر عظمت و عمق این واقعه افزوده شده و قلب های بسیاری تسخیر می شود.

وی با بیان اینکه جغرافیای عاشورا در حال گسترش است و حتی قلب اروپا و آمریکا را تحت نفوذ قرار داده است، ادامه داد: امام حسین (ع) زیباترین گوهر هستی است و همه فضائیل و درخشش ها در وجود این شخصیت به تمامی متجلی است.

سردار سلامی از واقعه کربلا به عنوان الگویی برای سعادت و حیات انسانی نام برد و گفت: این هنرمندی عاشورا است که باشکوهترین صحنه های تاریخ را خلق می کند.

وی با بیان اینکه چشم تاریخ برای همیشه به عاشورا خیره می ماند و سرشت، گل وجود و خلقت شیعه در این روز شکل گرفته و کامل می‌شود، افزود: حضرت ابوالفضل(ع) هم با شجاعت و غیرت مشک را پراز آب می‌کند و در این راه جان خود را فدای اسلام می کند و امروز ده ها هزار دست برای حضرت ابوالفضل (ع) به آسمان بلند می کنند چرا که ما چنین ابوالفضلی را عاشقانه دوست داریم.

به گفته سردار سلامی امروز مسلمانان بیرق جهاد را به دوش گرفته و کاری کرده اند که همه قدرت‌های شیطانی به شکست خود اعتراف کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دشمنان در مقابل تکبیر جوانان مسلمان ایرانی تسلیم شده و ذلیل شده اند، اضافه کرد: امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند و هر جا که فرزندان امت اسلام حرکت کرده اند، آنها عقب نشینی کرده اند.

به گفته وی، شکست، تسلیم و سازش در قاموس ما نیست و حرکت و تسلط و حل مشکل فرهنگ ما است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه همه دنیا ما را تحریم کرده اند اما اگر این تحریم بر آمریکا که بزرگترین اقتصاد کشور را دارد، تحمیل می شد، فرو می پاشید.

سرلشکرر سلامی/حسینیه اعظم زنجان/ عاشورا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر