کد خبر: 805907 A

سردار جهانبخش اعلام کرد:

فرمانده انتظامی استان زنجان از آماده‌‌باش نیروی انتظامی در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خبر داد و گفت:‌ پلیس در ماه محرم تمهیدات کاملی برای امنیت و آرامش عزاداران حسینی و هیات‌های مذهبی تدارک دیده است.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحیم جهانبخش در کمیسیون عملیات و قرارگاه عاشورایی فرماندهی انتظامی استان زنجان، با اشاره به آغاز ایام سوگواری شهادت حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و یاران با وفایش بیان داشت: پلیس استان با ایجاد قرارگاه عملیاتی عاشورا آمادگی کامل برای تامین نظم و امنیت مراسمات ماه محرم را دارد .

فرمانده انتظامی استان زنجان بر اهمیت همکاری مردم و هیات‌های عزاداری با پلیس در برقراری نظم و امنیت مراسم تاکید کرد و گفت: همراهی و همکاری مسئولان هیات‌های مذهبی، مساجد و تکایا باعث خواهد شد تا شاهد اجرای مراسماتی باشکوه، منظم و در نظم و امنیت کامل باشیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل اساسی و مهم  در مراسمات سوگواری سالار شهیدان (ع) مباحث ترافیکی و عبور و مرور است، خاطر نشان کرد: پلیس استان با بررسی و وپایش مسیرهای حرکت هیئت ها و دسته های عزاداری به ویژه در روز هشتم محرم «یوم العباس» و یازدهم محرم «یوم الزینب» که شهرت جهانی دارد برنامه ریزی های مناسب را انجام داده است .

سردار جهانبخش با اشاره به تعامل خوب با سپاه، بسیج، مراجع اطلاعاتی و قضائی بیان داشت: مشارکت پلیس با هیئت امنای مساجد برای برگزاری مراسم های ایام محرم، اعتقادی است و در راستای ارادت به ائمه معصومین ( ع ) می باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان اظهار داشت : تمام تلاش خود را در این ایام به کارمی گیریم  تا بتوانیم به نحو مطلوب امنیت این عزاداری ها را تامین و تداوم دهنده راه سرور وسالار شهیدان باشیم .

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان، نحوه‌ی برگزاری آیین‌ها سوگواری سالار شهیدان در استان زنجان را الگوی مناسبی برای هیات و دستجات مذهبی دیگر شهرها دانست و گفت: شکوه و عظمت دسته‌های عزاداری حسینیه و زینبیه زنجان درسطح کشور بی‌نظیر است.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه خدمت به عزاداران حسینی در پایتخت شور و شعور حسینی افتخار بزرگی است، بیان داشت: نهضت امام حسین یک نهضت بسیار بزرگی است که در طول تایخ در حال حرکت است و تحولات تاریخ هم به حرکت آن تاثیر نگذاشته است .

وی مکتب حسینی را یک مکتب فکری است دانست و بیان داشت: در این مکتب تمامی دروس مردانگی، جوانمردی، ایثار، ایمان، جهاد، شهادت، انقلابی بودن و هر چیزی که در تراز جمهوری اسلامی است یافت می شود.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه موضوع امنیت در جامعه بسیار مهم است و همه باید در جهت برقراری آن تلاش کنیم، گفت: باید از همه ظرفیت های موجود و سرمایه های اجتماعی در این زمینه استفاده شود.

سردار «رحیم جهانبخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر