کد خبر: 805905 A

اسکندری خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز برداشت پیاز در این شهرستان خبر داد و گفت: سال زراعی 98- 97 حدود 150 هکتار از اراضی زراعی شهرستان طارم به کشت پیاز اختصاص یافت و پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 4 هزار و 800 تن محصول از این سطح برداشت و روانه بازار شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، مجتبی اسکندری امروز با اعلام این خبر، گفت:  امسال حدود 200 نفر از کشاورزان طارمی به کشت و کار پیاز مشغول بوده‌اند و طبق برآوردهای انجام گرفته بیش از 129 میلیارد ریال از محل برداشت پیاز عاید این تعداد بهره‌بردار می‌شود.

وی بیان داشت: برداشت پیاز در شهرستان طارم استان زنجان همه ساله از اوایل مرداد ماه شروع شده و تا اوایل شهریور ماه ادامه می‌یابد ولی امسال به دلیل خنکی آب و هوا برداشت پیاز از اواخر مرداد ماه در این شهرستان شروع شد.

اسکندری خاطرنشان کرد: رقم مورد کشت پیاز در شهرستان طارم رقم محلی طارم بوده که علاوه بر عملکرد بالا از کیفیت بسیار مطلوبی نیز برخوردار است و به همین جهت محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم تامین نهاده‌های مورد نیاز، برگزاری کلاس‌های آموزشی گروهی و انفرادی، بازدیدهای مزرعه‌ای و ارایه توصیه‌های فنی و تنظیم بازار را از جمله اقدامات انجام گرفته توسط این مدیریت در خصوص کشت و تولید محصول پیاز برشمرد.

برداشت پیاز/ اسکندری شهرستان طارم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر