کد خبر: 805099 A

همزمان با آغاز ماه محرم ؛

همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری های مردم صدا و سیمای مرکز زنجان هم ویژه برنامه هایی برای این منظور تهیه و پخش خواهد کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، همزمان با آغاز ماه محرم معاونت سیما در قالب ویژه برنامه عشق قافله 30، واژه واژه کربلا، پوشش روتین عزاداری هیأت ثارالله، حب الحسین(ع)، پیاده تا عشق، شمع حرم‌خانه، کاروان عاشورائیان ویژه عزاداری شهرستان‌ها و تا اربعین، مراسم عزاداری و سخنرانی مناطق مختلف استان را پخش خواهد کرد.

پوشش زنده رادیو- تلویزیونی عظیم‌ترین اجتماع جهان تشیع در قالب دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در یوم العباس (عصر تاسوعا) که شهرت ملی و بین‌المللی به خود گرفته و مبدل به نماد وحدت و بصیرت شیعیان شده است از دیگر برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان است.

همچنین دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان در روز یازدهم عاشورا که نمادی از وفاداری به ولایت و تداوم مسیر عدالت‌خواهی توسط حضرت زینب (س) است با برنامه‌ریزی صورت گرفته پخش خواهد شد.

با هماهنگی و تمهیدات صورت گرفته امکان بهره‌مندی هم میهنان عاشق اباعبدالله الحسین(ع) از صحنه‌های دلدادگی و محبت پایتخت نشینان شور حسینی از طریق شبکه‌های سراسری سیما نیز فراهم شده است، همچنین شبکه استانی صدای مرکز هم در این ایام رنگ و بوی حسینی به خود گرفته و در برنامه‌هایی مانند عشق سوداسی، حسین عاشقلری، عشق قافله سی، پا به رکاب و ویژه برنامه ظهر عاشورا، عشق و علاقه مردم حسینی استان را به سمع شنوندگان خواهد رساند.

در این ایام سایر برنامه‌های روتین و تأمینی معاونت صدا هم به اقتضای زمان پخش به این مناسبت مذهبی می‌پردازند.

رادیو نما نیز با 40 اسلاید ویژه ایام عزاداری با بیش از 6 هزار بازپخش همراه عزاداران حسینی خواهد بود.

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با 446 خبر مکتوب، گزارش رادیو تلویزیونی، تفاسیر خبری و گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، اخبار رویدادهای دهه محرم را به سمع و نظر مخاطبان می‌رساند.

معاونت فضای مجازی مرکز با تولید 160 پوستر، ویدئو، نماهنگ، موشن گرافیک، اینفو گرافیک و پادکست همراه مخاطبان خود در  فضای مجازی خواهد بود.

همچنین راه‌اندازی صفحه حسینیه مجازی و صفحه ویژه محرم در سایت مرکز برای بازنشر ویدئوهای مرتبط با عزاداری‌های پرشور استان، پخش زنده دسته‌جات مهم عزاداری استان در اینستاگرام و تشکیل پویش حب الحسین یجمعنا در فضای مجازی نیز از دیگر برنامه‌های این معاونت در این ایام خواهد بود.

برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر