کد خبر: 804701 A

در شب ششم محرم امسال؛

رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: سخنران شب ششم حسینیه اعظم زنجان آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه خواهد بود.

به گزارش ایلنا از زنجان، محمدجواد غم پرور شامگاه دیروز در نشست خبری با خبرنگاران در محل حسینیه اعظم زنجان، اظهار کرد: در آستانه ماه محرم مراسم غبارروبی حسینیه اعظم زنجان همراه با عزاداری با حضور خادمان و ارادتمندان آن حضرت در حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.

رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان به برنامه های دهه اول محرم در حسینیه اعظم زنجان اشاره کرد و گفت: برنامه‌های عزاداری حسینیه اعظم زنجان از امشب ۹ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۳ شب ادامه دارد.

وی به سخنرانان این مراسم هم اشاره کرد و گفت: سخنران شب ششم حسینیه اعظم زنجان آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه، شب هفتم آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان  و شب نهم آیت‌الله دولابی نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری خواهد بود.

غم پرور با اشاره به اینکه پایتخت شور و شعور حسینی در روز هشتم محرم شاهد دسته عظیم حسینیه اعظم زنجان خواهد بود، تصریح کرد: دسته عزاداری ساعت 15 و 30 دقیقه از مقابل حسینیه اعظم تا امامزاده سید ابراهیم (ع) شهر زنجان به حرکت درخواهد آمد.

رئیس هیات‌ امنای حسینیه اعظم زنجان ادامه داد: مراسم شیرخوارگان حسینی روز تاسوعا و مراسم ویژه عاشورا صبح عاشورا در حسینیه اعظم زنجان برگزار خواهد شد.

وی در خصوص نذورات حسینیه اعظم زنجان و طرح نیابتی امسال هم توضیحاتی داد و گفت: محل فروش احشام قربانی در حسینیه اعظم تغییر کرده اسـت، همه ساله فروش احشام در خیابان خیام بود ولی از امسال به علت مسائل ترافیکی و مسائل زیست محیطی فروش احشام به مزرعه خود حسینیه اعظم واقع در پنج کیلومتری جاده دندی پلیس راه جاده بیجار تغییر یافته است و تحویل گوسفندان از اول محرم تا آخر ماه محرم در خیابان خیام خواهد بود.

به گفته غم پرور طرح نیابتی هم برای پنجمین سال متوالی در حسینیه اعظم زنجان اجرا می‌شود و طی سال گذشته نذر قربانی از طریق طرح نیابتی بود.

وی با اشاره به اینکه طرح ذبح نیابتی نذورات در حسینیه اعظم زنجان از چهار سال گذشته اجرا می شود، گفت: این طرح موجب کاهش آلودگی‌های محیطی شهر در مسیر دسته حسینیه عزاداری است.

غم پرور خاطرنشان کرد: فراهم کردن امکان دقت بیشتر در ذبح، کاهش هزینه‌های مراحل ذبح، بسته‌بندی گوشت لاشه‌های گوسفندان نذری از اهداف اجرای طرح نذر نیابتی است.

وی در خصوص اسکان زائران حسینیه اعظم زنجان در این ایام گفت: طی سال گذشته ۷ هزار نفر شب در حسینیه اعظم زنجان اسکان  شدند و یک وعده‌غذای تبرک به مسافران ارائه شد.

رئیس هیات‌امنای حسینیه اعظم زنجان ادامه داد: در محرم سال گذشته ۳۰ خانواده زنجانی به ستاد اسکان حسینیه اعظم زنجان مراجعه کردند و ۹۰ خانواده و مسافر را اسکان دادند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال هم هر خانواده زنجانی که تمایل دارد مسافران را اسکان بدهد به حسینیه اعظم زنجان مراجعه کرده و آدرس و تلفن به حسینیه ارائه بدهد.

در شب ششم محرم امسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر