کد خبر: 804696 A

دبیر ستاد اربعین استان زنجان خبر داد:

دبیر ستاد اربعین استان زنجان از پیش بینی استقرار ۱۷ موکب از استان در خاک ایران و عراق خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱ موکب از شهرستان زنجان خواهد بود.

به گزارش ایلنا از زنجان، وجیه الله نوروزی امروز با تشریح اقدامات ستاد اربعین استان زنجان، گفت: امسال 17 موکب از استان برای خدمت رسانی به زائران حسینی پیش بینی شده است.

رئیس ستاد اربعین استان زنجان ادامه داد: از مجموع موکب‌های استان زنجان، ۱۱ موکب از شهرستان زنجان، یک موکب از ابهر، یک موکب از خدابنده و بقیه از سایر شهرستان‌های استان هستند که تعدادی در خاک کشور و تعدادی در خاک عراق مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی برای برنامه ریزی پیاده رویی اربعین برگزار شده است، گفت: همه زائرین عتبات موظف به ثبت‌نام در سامانه سماح هستند و بدون ثبت‌نام در این سامانه کسی حق خروج از کشور را ندارد.

نوروزی بر ضرورت پیوست فرهنگی موکب ها تاکید و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری زنجان را به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی معرفی کردند و در سطح جهانی مطرح است باید شور این استان در پیاده‌روی اربعین و فعالیت موکب‌ها به خوبی مشاهده شود.

به گفته وی، در سال‌های گذشته موکب‌های اربعین در کشور عراق راه‌اندازی شده و باید این موکب‌ها آسیب‌شناسی شوند.

رئیس ستاد اربعین استان زنجان در پایان بر استفاده از ظرفیت مساجد و هیئت ها برای کمک‌های مردمی و نذورات برای پیاده‌روی اربعین تأکید کرد.

دبیرستاد اربعین استان زنجان.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر