کد خبر: 804432 A

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو گفت: در حال حاضر آزمایشگاه مرجع برای ترانسفورماتور در کشور وجود ندارد، از این رو با توجه به مذاکرات انجام شده بین ایران ترانسفو، پارس سویچ و دانشگاه تهران امکان ایجاد این آزمایشگاه در زنجان وجود دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت ایران ترانسفو زنجان، بهزاد ظهیری در جلسه نشست مدیران و فعالان صنعت آب و برق استان زنجان با حضور وزیر نیرو  اظهار داشت: در حال حاضر آزمایشگاه مرجع برای ترانسفورماتور در کشور وجود ندارد، لذا با توجه به مذاکرات انجام شده مابین ایران ترانسفو، پارس سوئیچ و دانشگاه تهران، شرکت ایران ترانسفو در زنجان امکان ایجاد این آزمایشگاه را دارد که تقاضا داریم  وزیر نیرو با تخصیص ارز برای پروژه مذکور  مساعدت کنند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو افزود: با توجه به پیشگام شدن وزارت نیرو در راستای صرفه جویی در مصرف کاغذ و حذف قبوض کاغذی امیدواریم که وزیر دستورات لازم را در خصوص برگزاری مناقصات وزارت نیرو و مستند سازی آن به صورت الکترونیکی نیز صادر کنند.

وی ادامه داد: برای محصولاتی همچون ترانسفورماتور تنها برای اطلاعات نهایی آن ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ برگ کاغذ مصرف می‌شود که امیدواریم با مساعدت مهندس متولی‌زاده این مشکل نیز رفع شود.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو در ادامه با اشاره به تخصیص ارز به قطعات و محصولات تولید شده در گروه صنعتی ایران ترانسفو تصریح کرد: متاسفانه در  بانک مرکزی گاهی پرونده این صنعت، با صنایع کم اهمیت‌تر در یک رده قرار می‌گیرد و مدت زمان چند هفته و گاهی تا یک ماه  باید به انتظار نشست، تا برای آن ارز تعلق بگیرد لذا امید است که وزیر نیرو در این خصوص نیز مساعدت لازم را داشته باشد و رایزنی‌هایی نیز با بانک مرکزی انجام شود تا این مشکل نیز رفع شود.

 

 

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر