کد خبر: 803380 A

جزء قاسمی خبرداد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با افتتاح تصفیه خانه آب در شهرهای ابهر و خرمدره 160 هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند و در طرح توسعه ای تصفیه خانه این عدد به 250 هزار نفر خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی در آئین افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهرهای ابهر و خرمدره، اظهار داشت: با افتتاح تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره، برداشت آب زیرزمینی در دشت بحرانی ابهر کاهش و از افت آب های زیر زمینی در این منطقه پیشگیری به عمل خواهد آمد.

وی افزود: برای افتتاح تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره بیش از 52 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و بخش های دیگر طرح آبرسانی به ابهر و خرمدره هر کدام که تکمیل شده به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره ظرفیت تولید 400 لیتر آب در ثانیه را داراست که از این میزان 220 لیتر به شهر ابهر و 180 لیتر در ثانیه نیز به شهر خرمدره اختصاص دارد.

جزء قاسمی بیان داشت: این تصفیه خانه سالانه 12 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی سالم و پایدار برای شهرهای ابهر و خرمدره تولید کرده و علی رغم روند نزولی اعتبارات پیشرفت فیزیکی آن صعودی بوده و توسط وزیر محترم نیرو به بهره برداری رسید.

 

شرکت آب و فاضلاب استان زنجان/جزئ قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر