کد خبر: 803050 A

در جلسه اقتصاد مقاومتی عنوان شد؛

وزیر کشور با بیان اینکه اساس قدرت کشور مبتنی بر اراده ملت است، گفت: هفته دولت بهترین فرصت برای ارج نهادن به مردم است.

به گزارش ایلنا از زنجان، عبدالرضا رحمانی فضلی، در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه خدمات دولت به مردم است.

وزیر کشور با بیان اینکه مسئولیت‌ها برای کسی ماندنی نیست و بایستی از اصول پیروی کرد، گفت: اساس قدرت این کشور مبتنی بر اراده ها و ملت ایران است.

وی با اشاره به اینکه برخی از حمایت ایران از بعضی کشورها خرده می گیرند، گفت: آنان در پاسخ به این سئوال که اروپا و آمریکا چه غلطی در منطقه دارند، چه پاسخی می دهند.

وزیر کشور ادامه داد: ایران برای مقابله با خشونت و مقابله با جریان های وهابیت حامی برخی کشورهاست، ادامه داد: در پاسخ به این سئوال که چرا ما با دنیا دعوا داریم باید این سئوال را مطرح کنم که چرا توافقی که خودشان امضا کرده اند را پاره می کنند، باید بگویند غلط کردیم و سرجای اول بیایند.

رحمانی فضلی افزود: همه ساختارهای اقتصادی قبل از انقلاب اسلامی خراب بود، گفت: اقتصاد مقاومتی مردم گرا، برون نگر، درون‌زا، دانش بنیان و عدالت محور است.

وی با اشاره به اینکه قبول داریم برخی ساختارهای غلط اقتصادی،تکنولوژی ضعیف و وابستگی به نفت سال های سال اقتصاد کشور را عقب انداخته است، ادامه داد: دشمن تلاش داشت تا در 22 بهمن نظام اسلامی را از بین ببرد.

وزیر کشور با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی قدرت ایران وابسته به آمریکا و اروپا بود، خاطرنشان کرد: باید به انقلاب اسلامی افتخار کنیم و هفته دولت، هفته ارائه گرازش به مردم است و باید از این فرصت برای ارج نهادن به مردم بیشتر استفاده کنیم.

استاندار زنجان هم در ادامه این جلسه گفت: امروز کشور به یک سرباز واقعی نیازمند است؛ سرباز نظام اسلامی باید در صحنه بوده و مردم هم این عملکرد را قضاوت می کنند.

فتخ اله حقیقی با اشاره به اینکه باید انصاف را رعایت کرده و شرایط را دانست، افزود: عمق عصبانیت و کینه دشمن امروز در اوج است.

استاندار زنجان گفت: امروز کسی خادم، بزرگ و خدمتگزار است در راستای تقویت مقاوم های وحدت حرکت کند.

در ادامه  نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحریم ها آنچنان بر نارضایتی مردم تاثیرنگذاشت که تصمیمات غیر کارشناسی تاثیرات بسیار عمیق و بلند مدتی داشت.

احمدبیگدلی ادامه داد: با این برخوردی که با کشاورزان می شود نمی توان اقتصاد مقاومتی وابسته به مردم را اجرایی کرد.

این نماینده خاطرنشان کرد: مطالبات به حق مردم در حوزه های مختلف باید در نظر گرفته شده و مشکلات مردم حل شود.

در این جلسه مشکلات واحدهای اقتصادی استان زنجان بررسی شده و همچنین مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی و لزوم راهبردی کردن در استان مطرح شد؛ همچنین در این جلسه گزارشی از واحدهای فعال شده و احیای واحدهای نیمه راکد ارائه شد.

در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان /رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر