کد خبر: 802365 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه توسعه فضای سبز موجب شاداب‌تر شدن فضای شهری می‌شود، افزود: لازم است در مدیریت شهری در جهت زیست محیطی تعادل برقرار شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، خدابخش مرادی نافچی، در مراسم افتتاح پارک گلسار در گلشهر زنجان اظهار کرد: ایجاد فضای سبز از ضرورت‌های توسعه شهری به حساب می آید.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه توسعه فضای سبز موجب شاداب‌تر شدن فضای شهری می‌شود، افزود: لازم است در مدیریت شهری در جهت زیست محیطی تعادل برقرار شود.

وی با بیان اینکه کیفی سازی فضای سبز هم باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: توسعه فضای سبز وظیفه همگانی است و باید در نگهداری از این فضاها کوشید.

در ادامه شهردار زنجان هم نگهداشت فضای سبز را یکی از اولویت های مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: 631 هکتار از فضای شهری به فضای سبز اختصاص یافته است.

«مسیح‌الله معصومی» سرانه هر زنجانی از فضای سبز را حدود 14.6 مترمربع خواند و گفت: این رقم در مقایسه با آمار کشوری که 12 مترمربع است، 2 متر بیشتر است.

وی در ادامه مساحت پارک‌های جنگلی استان را 322 هکتار اعلام کرد و گفت: شهرداری تلاش می کند تا پایان امسال فضای سبز شهری را به 20 هکتار توسعه دهد.

شهردار زنجان به وجود 33 حلقه چاه برای آبیاری فضاهای سبز هم اشاره کرد و گفت: با این تعداد حلقه چاهی که در اختیار داریم 94.5 درصد آب برای نگهداشت فضای سبز با آب خام و 5.5 درصد آبیاری با آب شرب انجام می‌شود.

معصومی خاطرنشان کرد: در جهت افزایش راندمان آبیاری درختان لوله‌گذاری در پارک‌های جنگلی گلستان و ارم زنجان انجام شده است.

وی میزان اسکان مسافران در فضاهای سبز را 97.5 درصد خواند و گفت: با توجه به این حجم استقبال بالا از فضاهای سبز در تلاش برای تجهیز این اماکن به سرویس بهداشتی برای دسترسی بهتر شهروندان مسافران هستیم.

نافچی/معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر