کد خبر: 801909 A

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری و روستایی زنجان خبر داد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان زنجان گفت: همزمان با هفته دولت تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره در هفته جاری و با حضور اردکانیان وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، با اعلام این خبر، اظهار داشت: برای اجرای این طرح بیش از 520 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که با اجرای تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره، آب شرب و بهداشتی پایدار برای این دو شهر تامین خواهد شد.

وی افزود: این طرح شامل احداث تصفیه‌خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره با ظرفیت ۴۰۰ لیتر بر ثانیه، خطوط انتقال و جمع‌آوری آب به طول بیش از ۵۸کیلومتر و احداث ۵ باب مخزن به حجم ۲۳ هزار مترمکعب است.

این مسئول خاطر نشان کرد: با اجرای طرح آبرسانی به شهرهای ابهر و خرمدره سالانه 12 میلیون متر مکعب آب شرب از سد کینه ورس به شهرهای ابهر و خرمدره تامین خواهد شد.

جزء قاسمی گفت: این طرح با هدف تامین آب از منابع سطحی و کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و همچنین رفع مشکل کمبود آب و قطعی های مکرر در ابهر و خرمدره اجرا شده است، افزود: برای تکمیل این طرح بیش از 700 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان زنجان یادآور شد: تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای زنجان، ابهر، ماهنشان و دندی نیز در دست بهره برداری بوده و تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای خرمدره، زرین آباد و ارتقاء مدول اول و احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان نیز در دست اجرا است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر