کد خبر: 799356 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان مصرف آب خانگی در 21 شهر استان زنجان روند کاهشی داشته و 6 درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: این میزان کاهش مصرف در قسمت آب خانگی شهرهای استان در حالیست که فروش انشعاب آب در شهرهای استان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به افزایش 3 هزار فقره ای انشعابات آب در پایان مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به دلیل رعایت نکات مصرف از سوی شهروندان زنجانی به‌رغم افزایش تعداد انشعابات آب، میزان مصرف در این بخش کاهش داشته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان زنجان با بیان اینکه مردم شهرهای استان زنجان همراهی خوبی با این شرکت داشته و این همراهی و تعامل را عملاً در کاهش مصرف خود نشان داده اند.

این مسئول با تاکید بر کاهش مصرف آب در تمامی سطوح گفت: با رعایت الگوی مصرف و تحقق مصرف بهینه در تمام ارکان جامعه امکان استفاده از این مایه حیات بخش برای همگان مهیا می شود.

جزء قاسمی با تشریح راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب گفت: با اقدامات ساده‌ای همچون کاهش زمان استحمام به کمتر از 5 دقیقه که می تواند ماهانه 4 هزار لیتر در مصرف آب صرفه جویی نماید می‌توان از کاهش منابع آبی پیشگیری کرد.

وی با تاکید بر تداوم صرفه جویی شهروندان زنجانی در مصرف آب در روزهای پیش‌رو در تابستان گفت: عدم شست وشوی حیاط با استفاده از آب، استفاده از روش های آبیاری نوین برای فضای سبز و نظارت مستمر بر تاسیسات آب ساختمان‌ها را از دیگر راهکارهای کاهش مصرف آب عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر