کد خبر: 796129 A

احمدی مطرح کرد:

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان برخی از آسیب های حوزه مطبوعات و رسانه ها اشاره کرد و گفت: اولین آسیب حوزه مطبوعات عدم تناسب رشد کمی و کیفی رسانه ها است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد مهدی احمدی، در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان زنجان اظهار کرد: یکی از آثار مثبت جشنواره مطبوعات ایجاد رقابت بین رسانه هاست.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان برخی از آسیب های حوزه مطبوعات و رسانه ها اشاره کرد و گفت: اولین آسیب حوزه مطبوعات عدم تناسب رشد کمی و کیفی رسانه ها است.

وی به چاپ شمار زیادی نشریه و مجله اشاره کرد و گفت : علیرغم تعداد زیاد نشریات از نظر محتوایی عصاره کمتری دارد.

احمدی از دست دادن کیفیت هر رسانه را برابر با از دست دادن مخاطب آن رسانه خواند و افزود: خاطرنشان کرد: رسانه باید وارد سبک زندگی مردم شده و سلایق مردم را شناسایی کرده و در سبد زندگی مردم قرار گیرند.

به گفته مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این صورت است که رسانه می تواند راهکار ارائه کرده و نیازهای سیاسی،اجتماعی و فرهنگی را شناسایی و به آن نیازها پاسخ دهد.

وی با تاکید براینکه رسانه ها باید از حوزه اطلاع رسانی به حوزه ارتباطات ورود پیدا کنند، خاطرنشان کرد : رسانه باید امید آفرین بوده و در جامعه نشاط ایجاد کند و به اصل همبستگی و حفظ نظام و ایران فکر کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم در سخنانی اظهار کرد: کسب اخبار و اطلاعات لازمه زندگی و نبود آن تهدید کننده حیات بشری است.

«فاطمه کرباسی» ادامه داد: رسانه نقش مهمی در تحولات اجتماعی،فرهنگی، اقتصادی و سیاسی داشته است و این نقش را همواره ادامه داده است.

این مسئول برضرورت شناخت دقیق ماهیت تکنولوژی های نوین تاکید کرد و گفت: فعالیت خبرنگاری نیز از تحول مصون نمانده و نیاز نگاه علمی در این زمینه هستیم.

شهردار زنجان هم در سخنانی با اشاره به  اینکه مدیران نباید به خبررسانی خبرنگاران بی تفاوت باشند گفت: شفافیت در خبر رسانی یکی از رسالتهای خبری خبرنگاران است.

«مسیح اله معصومی»، با بیان اینکه خبرنگاران واقعیتهای جامعه را اطلاع رسانی می کنند ، تصریح کرد: خبرنگاران در مسیر اطلاع رسانی بدرستی گام بر می دارند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران زنجان پل ارتباطی بن مردم و مسوولین با مسیر دو سویه است ادامه داد: مدیران نباید به خبررسانی خبرنگاران بی تفاوت باشند.

در پایان نیز  36 نفر برگزیده پنجمین جشنواره مطبوعات استان تجلیل زنجان شدند.

در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر