کد خبر: 793815 A

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خبرداد:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ۱۹ هزارو ۸۳۶ حلقه لاستیک ازتیرماه سال گذشته تا مرداد ماه سالجاری در بخش ناوگان حمل بار و مسافر استان توزیع شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، عبدالحسین علی اکبری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ازکل لاستیک های توزیع شده ، 18 هزار و 796حلقه لاستیک در بخش حمل ونقل کالا ویک هزارو 40 حلقه لاستیک نیز در بخش حمل ونقل مسافر دربین رانندگان توزیع شده است .

مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان افزود: توزیع این لاستیک‌ها با هدف عرضه بدون واسطه و جلوگیری از ایجاد بازار کاذب با هماهنگی وزارت راه وشهرسازی و وزات صنعت، معدن و تجارت انجام می شود  ورانندگان با در دست داشتن کارت هوشمند فعال ناوگان حمل ونقل عمومی و مدارک شناسایی خودرو می‌توانند برای دریافت لاستیک به انجمن‌های صنفی رانندگان مراجعه کنند.

علی اکبری  تصریح  کرد: سهمیه لاستیک تخصیصی به رانندگان بر اساس پیمایش آنها بوده و در بخش حمل ونقل مسافر به هردستگاه اتوبوس در ازای 20 هزار کیلومتر کارکرد و مینی بوس در ازای 15 هزار کیلومتر کارکرد 2 حلقه لاستیک اختصاص می‌یابد.

همچنین در بخش جابجایی کالا به وسایل نقلیه باری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای 20 هزار کیلومتر کارکرد، وسایل نقلیه باری بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن، به ازای 15 هزارکیلومتر کارکرد و وسایل نقلیه باری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای 10 هزار کیلومتر کارکرد، ۲ حلقه لاستیک دریافت می کنند .

به گفته مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان تعداد ناوگان حمل ونقل باری استان 4706 دستگاه و تعداد ناوگان حمل ونقل مسافری استان 870 دستگاه است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر