کد خبر: 788056 A

الویری در زنجان :

رئیس شورای عالی استان‌ها ، تاکید کرد: قانون شوراها مصوب ۱۳۷۵ دارای ایرادات فراوان است که باید این ایرادات رفع شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مرتضی الویری در دومین جلسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه نخستین هدف این شورا تبادل تجربیات بین استان‌ها و اندیشه‌های نوین است، اظهار کرد: در همین باره باید شرایطی فراهم شود که این ایده‌های ناب به سایر استان‌ها نیز انتقال پیدا کند، لذا این اجلاس موقعیت مغتنمی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌هاست.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه برخلاف برخی محدودیت‌ها تعدادی از استان‌ها مسائل را منتقل می‌کنند اما تلاش می‌کنیم مسائل را در قالب طرح یا رایزنی با سایر دستگاه‌ها پیگیر باشیم، گفت: الزاما نباید تعاملات و جلسات به صورت حضوری باشد بلکه از طریق ویدئو کنفرانس نیز می‌توان زمینه بیش از پیش تعاملات را فراهم کرد.

 الویری ادامه داد: آنچه را که چنین نشست‌هایی مورد نظر داریم انعکاس مشکلات شوراهای استان به دستگاه‌های بالاتر است.

وی در ادامه به برخی از ایرادات قانون شوراها اشاره کرد و گفت: قانون شوراها مصوب ۱۳۷۵ دارای ایرادات فراوان است که باید شجاعانه این ایرادات را برطرف کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین درباره افراد فعال در شورای عالی استان‌ها گفت:  تعداد کل حقوق بگیران از ۸۳ نفر در دوره چهارم به ۷۲ نفر کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: در شورای پنجم فعالیت افراد متخصص در کمیسیون‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

الویری همچنین در ارتباط با نبود ساختمان شورای استان‌ها گفت: پیگیر مکان و ساختمان اختصاصی برای شوراها هستیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین به رشد چشمگیر درآمد شهرداری زنجان اشاره کرد و افزود: این امر می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر شهرها باشد.

 دومین اجلاس شورای عالی استان‌ها به میزبانی استان زنجان از روز گذشته کار خود را آغاز کرده است.

این اجلاس با حضور رؤسای عالی شوراهای استانی از سراسر کشور در حال برگزاری است و هدف از آن تبادل و انتقال تجربیات موفق عنوان شده است.

برنامه تور گردشگری زنجان‌گردی، برگزاری نشست تخصصی شوراها با حضور استاندار زنجان و نماینده ولی فقیه در استان زنجان و برگزاری نشست تخصصی مختص اعضاهای شورای اسلامی استان و شوراهای اسلامی شهر و روستای زنجان از برنامه‌های این نشست است.

مرتضی الویری ،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر