کد خبر: 788015 A

در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی صورت می‌گیرد؛

مرحله نخست طرح «خرید و ارسال کتاب به کتابخانه های عمومی زنجان» با عنوان «شمیم دانایی»، با خرید ۶ هزار نسخه کتاب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان انجام شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، مرحله نخست طرح «خرید و ارسال کتاب به کتابخانه های عمومی زنجان» با عنوان «شمیم دانایی»، با خرید ۶ هزار نسخه کتاب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان در مراسمی با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان؛ قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان زنجان، کارشناسان و مسئولان کتابخانه های عمومی افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان در این خصوص گفت: برگزاری برنامه نقد و رونمایی کتاب از جمله فعالیت های ترویجی کتابخانه های عمومی است، که در طرح شمیم دانایی ۲.۱۲ از بودجه برای خرید کتاب به کتابخانه های عمومی تخصیص یافته است.

«امیرعلی نیک بخش» ادامه داد: امروز کتابخانه های عمومی تنها فضایی برای مطالعه نیستند و نقش اساسی و تاثیر گذاری در ارتقای شاخص های اجتماعی دارند. کتابخانه‌ها امروز پایگاه فرهنگی هستند و در این پایگاه فرهنگی سیاستگذاری های مهمی انجام می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هم در سخنانی بیان داشت: در این طرح قرار است منابع مورد نیاز کتابخانه های عمومی بر اساس نظرات اعضا و کتابداران شناسایی شده، در طول سال خریداری و به کتابخانه ها ارسال شود. در مرحله اول این طرح نزدیک به ۶ هزار نسخه کتاب، خریداری و به کتابخانه های عمومی زنجان ارسال شد.

موحدیان ادامه داد: بنا داریم در سال جاری حداقل ده درصد بر میزان منابع کتابخانه های عمومی بیفزاییم و بر منابع و کتاب هایی متمرکز می شویم که درخواست و تقاضای بالایی برای امانت آن ها وجود دارد. امید است این طرح بتواند در افزایش رضایت اعضای کتابخانه های عمومی و میزان عضویت و امانت کتابخانه ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

طربح شمیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر