کد خبر: 788004 A

کارشناس آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

کارشناس آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان همیاران طبیعت را بازوی توانمند منابع طبیعی استان برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار دانست.

به گزارش ایلنا از زنجان،به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، سیروس جوادیبا اشاره به این که از امسال به دستور مدیرکل این اداره کل صدور کارت همیار طبیعت به رؤسای ادارت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها تفویض گردید گفت: تفویض صدور کارت در هر شهرستان برای جذب همیاران طبیعت به صورت گسترده گامی موثر و مثبت به شمار می رود.

کارشناس آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همیاران طبیعت را بازوی توانمند منابع طبیعی استان برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار دانست و ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار جامعه، جلب مشارکت مردم در امر حفاظت و احیا و همچنین توسعه منابع طبیعی را از جمله اهداف اجرای  این طرح برشمرد.

جوادی مجموع همیاران طبیعت در استان را 4 هزار و 628 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 200 نفر همیار طبیعت محافظ، 1 هزار و 898 نفر همیار طبیعت مروج و 2 هزار و 530 نفر نیز همیار طبیعت مروج دانش آموز هستند.

کارشناس آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ادامه داد: همکاری در اجرای طرح های احیا مرتع، جلب همکاری ساکنان محل زندگی و سازماندهی افراد داوطلب برای حفاظت و احیا جنگل ها و مراتع، همکاری با نیروهای منابع طبیعی استان در امر پیشگیری از ورود دام مازاد، چرای بی رویه کنترل، قرق و کنترل مراتع و رعایت زمان ورود و خروج دام به مراتع در فصل چرا، همکاری با یگان حفاظت اداره کل برای گزارش هر گونه تخریب و تعرض سودجویان به اراضی ملی جزو وظایف همیاران طبیعت است.

وی تصریح کرد: بیش از 80 درصد مساحت کشور را عرصه های منابع طبیعی شامل جنگل، مرتع و بیابان تشکیل می دهد.

جوادی به اهمیت حفظ منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به این مهم فرهنگ حفاظت و حراست از اراضی ملی و طبیعی باید در جامعه نهادینه شود .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: آگاه سازی عموم مردم قدم اول در نهادینه کردن فرهنگ حفظ منابع عظیم خدادادی به شمار می رود.

کارشناس آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: برای توسعه طرح همیار طبیعت نیاز به اعتبار و نیرو داریم که در صورت رفع این نیازها می توانیم همیاران طبیعت بیشتری را  در استان جذب کنیم.

کارشناس آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر