کد خبر: 783727 A

رئیس کل دادگستری استان زنجان تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: اتخاذ رویه‌های واحد قضایی در کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی به پرونده ها امری ضروری است.

به گزارش ایلنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت‌الاسلام «اسماعیل صادقی نیارکی» در نشست مشترک قضات شعب حقوقی تجدید نظر، بدوی حقوقی و روسای حوزه های قضایی استان که با موضوع بررسی مشکلات موجود در رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و اتخاذ رویه‌های واحد قضایی برگزار شد، اظهار کرد: هدف از تشکیل این نشست را ایجاد تعامل، اتخاذ رویه‌های واحد و برطرف کردن ابهاماتی که در شعب تجدید نظر و محاکم حقوقی وجود دارد بیان کرد .

وی برگزاری نشست های فصلی بین قضات تجدید نظر و محاکم بدوی  را اقدامی اثر گذار  در جهت تبادل نظر و اتخاذ تصمیمات واحد برای تسریع در رسیدگی پرونده ها و کاهش اطاله دادرسی برشمرد.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و رییس قوه قضائیه در خصوص صدور حکم اعسار گفت: باید از تصمیمات هیجانی پرهیز و در صدور احکام اعسار خصوصا در مورد زنان ملاحظات لازم صورت گیرد و دلایل رد و قبول اعسار با ذکر دلایل و ادله در پرونده درج شود.

وی با اشاره به آمار موجود در نقض آرا در شعب تجدید نظر استان افزود: طبق سند تحول ابلاغی از طرف رئیس قوه قضاییه باید تا شش ماهه دوم این آمار به پایین تر درصد برسد و برای تحقق این امر به یک همت مضاعف نیاز  داریم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی جلب اعتماد عمومی و رضایت مندی مردم به قوه قضاییه را یزرگترین سرمایه دستگاه قضایی دانست و تاکید کرد: تمامی همکاران، مدیران و قضات باید با کمال ادب، گشاده رویی و حوصله کامل با مراجعین  برخورد کرده و با اخلاق حسنه ، ادبیات صحیح و درست راهنمایی کنند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر