کد خبر: 778381 A

صنعتی منفرد مطرح کرد؛

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در سیل بهار سال‌جاری ۳ هزار و ۶۵۲ واحد مسکونی در سطح استان بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده‌اند که نیاز به احداث دارند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد، اظهار کرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد با حضور معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و تأکیدات استاندار زنجان بر آغاز هر چه سریعتر روند بازسازی مناطق خسارت دیده، ستادهای بازسازی در شهرستان‌های خدابنده و ماهنشان برای جبران خسارات ناشی از بارندگی‌های اخیر به تصویب رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با تشکیل این ستاد از سوی بنیاد مسکن در شهرستان‌های خدابنده و ماهنشان، امر بازسازی واحدهای آسیب دیده با سرعت بیشتری انجام می‌شود، ادامه داد: برای انجام سریع بازسازی، ساخت و تعمیر منازل آسیب دیده، ستاد بازسازی برای جبران خسارات در این شهرستان‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 2 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی در شهرستان‌های خدابنده و ماهنشان در بارندگی‌های اخیر آسیب دیده‌اند و نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد، گفت: هدف از تشکیل این ستاد هماهنگی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها با هدف انجام سریع بازسازی، ساخت و تعمیر منازل برای اتمام به موقع آسیب‌ها است.

صنعتی‌منفرد درباره اقدامات این نهاد برای ارزیابی از واحدهای مسکونی خسارت دیده گفت: بلافاصله پس از بارش‌ها، 25 گروه در قالب 35 نفر ارزیاب و چهار نفر سرگروه ارزیابی از سوی بنیاد مسکن استان برای ارزیابی و شناسایی مناطق حادثه دیده اعزام شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، 516 واحد شهری و 3 هزار و 136 واحد روستایی و در مجموع 3 هزار و 652 واحد مسکونی در سطح استان بیش از 50 درصد آسیب دیده‌اند که نیاز به احداث دارند، یادآور شد: همچنین 115 واحد شهری و یک هزار و 742 واحد مسکونی روستایی در سطح استان زیر 50 درصد آسیب دیده‌اند که نیاز به تعمیر دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آواربرداری از برخی واحدهای مسکونی آغاز شده است، یادآور شد: 12 واحد تجاری شهری و پنج واحد تجاری روستایی نیاز به احداث دارد و همچنین لوازم خانگی و معیشتی 133 خانوار نیز بر اثر بارندگی‌های اخیر در استان، دچار خسارت شده است.

صنعتی منفرد/بنیاد مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر