کد خبر: 777822 A

جزء قاسمی :

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به وجود زیر ساخت های عالی برای سنجش کیفیت آب شرب در استان زنجان گفت: آب شرب شهرهای استان زنجان بسیار مطلوب است.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، امروز با اعلام این خبر،  اظهار داشت: کیفیت آب شرب در استان زنجان به دلیل رعایت استانداردها و اصول بهره برداری و نگهداری و همچنین سنجش های بیشمار و نظارت های دقیق از سوی آزمایشگاه مرکزی آب شرکت آبفا و وزارت بهداشت به طور مستمر رصد و از ضریب اطمینان بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: تصفیه‌خانه آب زنجان در پارامترهای کیفی آب شامل موارد بیولوژیک، شیمی، فیزیک و فلزات سنگین امتیاز کامل را اخذ و در میانگین وزنی کدورت خارجی از تصفیه خانه و همچنین میانگین حذف در تصفیه خانه بیشترین امتیاز ممکن را کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از کسب رتبه دوم تصفیه‌خانه آب زنجان در بین  ۱۲۲ تصفیه‌خانه آب کشور خبر داد و گفت: آزمایشگاه مرکزی آب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز علاوه بر دریافت گواهینامه ISO17025 رتبه برتر آزمایشگاه های آب کشور را بدست آورده است.

جزء قاسمی میزان مصرف مواد شیمیایی در تصفیه‌خانه آب زنجان را در حد نرمال اعلام کرد و افزود: کفایت استفاده از مواد شیمیایی در تصفیه‌خانه از آیتم‌های  اساسی در ارزیابی عملکرد تصفیه‌خانه  است.

این مسئول به اشاره به اینکه خوشبختانه آب شرب هیچ یک از شهرهای استان زنجان فلزات سنگین خارج از استاندارد ندارد تصریح کرد: در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست و بر اساس سنجش هایی که در آزمایشگاه انجام می شود کیفیت آب منابع سطحی و زیرزمینی استان زنجان بسیار مطلوب است.

وی گفت: در صدد هستیم با برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه روند رشد فعلی ادامه یافته و سرعت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ابراز کرد: کیفیت آب شرب خط قرمز ماست و شرکت آبفای استان با تمام تلاش سعی کرده است آبی که تولید و به‌دست مشترکان می‌رساند از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشد.

 

استان زنجان استاندارد شرکت آب و فاضلاب شیمی فلزات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر