کد خبر: 770006 A

به همت شهرداری زنجان با حضور مسئولین استان زنجان از دو کاشی منقش به تصاویرمجید شهریاری و مرحوم استاد حسین منزوی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان مسیح اله معصومی، شهردار زنجان در مراسم رونمایی از دو کاشی ماندگار مشاهیر زنجان، منقش به تصاویر شهید مجید  شهریاری شهید و دانشمند هسته ای کشور و مرحوم استاد حسین منزوی ، غزل سرای معاصر  اهل زنجا، گفت: با لطف پروردگار طرح شناسنامه دار کردن محلات استان زنجان با کاشی های منقش به سیمای افراد شاخص آن محله چندی است که توسط شهرداری زنجان شروع شده است و به جدیت ادامه دارد.

وی افزود: تمامی شهروندان و مسئولان شهر به نوعی مدیون و مرهون زحمات این بزرگوران و مشاهیر عزیز هستند، زیرا که با همت ها و تلاش های آنان هویت شهرمان چهره ای اصیل تر و ریشه دار تر پیدا می کند، به همین دلیل است که آهاد مختلف مردم نباید زحمات این بزرگواران را فراموش کنند. 

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده مثبت این طرح بیان کرد: شهرداری زنجان در تلاش است با کارشناسی و شناسایی محلات مشاهیر شهرمان و نصب کاشی های منقش به مشاهیر همان محله، در تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی گامی برداشته و بانی این حرکت هنری شود.

این دو اثر ماندگار در مکانهای خیابان شهداء  ابتدایی کوچه تقوی محله و زادگاه شهید مجید شهریاری و خیابان شکارچی (حیدرعلی) ابتدای کوچه حق وردی( محله و زادگاه مرحوم حسین منزوی) زنجان به همت شهردای رونمایی شد.

رونمایی از کاشی شهید مجید شهریاری و مرحوم حسین منزوی در زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر