کد خبر: 768271 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان :

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از تهیه طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی به منظور تجمیع پتانسیل‌های موجود در روستاها خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران از تهیه طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی خبر داد و گفت: این طرح با هدف تجمیع پتانسیل های موجود در روستاها اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برنامه توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی را ضرورت تقویت پایدار روستاها عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با شناسایی ظرفیت ها، اثرپذیری و اثرگذاری روستاها بر همدیگر را بررسی کرده و نقشه راهی را برای ماندگاری روستاییان در روستاها تدوین می کند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه همراهی کلیه ادارات، دستگاه های اجرایی، مراکز دانشگاهی و سمن ها برای این طرح با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضروری است، افزود: این نهاد تلاش می‌کند تا از طریق یک نظام اجرایی مناسب و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین سازمان های تصمیم‌گیر در استان و سطح ملی زمینه لازم برای تحقق اهداف را فراهم کند.

وی اجرای این طرح را موجب شکوفایی و سرزندگی محیط های روستایی خواند و ادامه داد: این طرح با همکاری و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام می شود.

به گفته صنعتی منفرد، طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی به عنوان بالادست کلیه طرح‌های نقطه ای و جزیره ای مرتبط با روستاهای استان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با مطالعه همزمان 17 بخش استان، که ماهیتی یکپارچه و فرابخشی دارد تدوین می شود و در قالب این طرح، روستاها براساس شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌ها، به تفکیک منظومه ‌هایی را تشکیل می‌دهند و هر یک به قطب‌های فرهنگی، کشاورزی، صنعتی و اقتصادی تبدیل خواهند شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در این طرح، شناسایی روستاهای دارای قابلیت در بخش ‌های گردشگری، فرهنگی، کشاورزی و تولیدی در دستور کار قرار می‌ گیرد  تا با مدیریت واحد، زمینه لازم برای استفاده روستاهای همجوار از ظرفیت‌ های یکدیگر در قالب یک منظومه فراهم شود.

صنعتی منفرد، ادامه داد: توسعه فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی ، برنامه‌ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستائیان و  تثبیت جمعیت روستائی از اهداف اصلی این طرح است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر