کد خبر: 767694 A

همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود؛

دومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان ترکی با عنوان « شمس اشراق» از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی‌امام رضا(ع) به میزبانی استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) همزمان با دهه کرامت دومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی با عنوان «شمس اشراق » به زبان ترکی و میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی از رهگذر داستان نویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل بیت (علیهم السلام) به ویژه حضرت رضا(علیه السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره و شخصیت و معارف حضرت امام رضا(علیه السلام) برگزار می شود.

این جشنواره شامل گروه های سنی زیر 15 سال، 29-15 سال و بالای 29 سال می شود.

سبک های زندگی و سیره امام رضا(علیه السلام)، تعالیم و آموزه های رضوی با رویکرد کار و تلاش و رونق تولید و خدمت رسانی، آثار هجرت امام رضا (علیه السلام) به ایران، خاندان و اصحاب و یاران آن امام همام، فرهنگ زیارت و امام رضا(علیه السلام) و خانواده و کودکان و نوجوانان از محورهای جشنواره به شمار می آیند.

بخش های جشنواره شامل سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار تا (یکم تیر)، داوری و نتایج تا (15 تیر) و اختتامیه تا (20 تیر) همزمان با دهه کرامت، بیان شده است.

شیوه دریافت فراخوان، ثبت نام و ارسال آثار به اینگونه است که اطلاع رسانی دریافت فراخوان به نشانی سایت  ZANJAN.FARHANG.GOV. IR   و ارسال آثار منحصرا از طریق ثبت نام الکترونیکی به نشانی شمس توس: PORTAL. SHAMSTOOS.IR  صورت می پذیرد.

زنجان، میدان استقلال، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، نشانی دبیرخانه و 33566147 – 024، شماره تلفن دبیرخانه جشنواره ملی رضوی استان زنجان است.

همزمان با دهه کرامت/جشنواره ملی داستان نویسی رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر