کد خبر: 767089 A

رئیس کل دادگستری استان زنجان از آزادی ۴۵ زندانی جرائم غیرعمد مالی تا نیمه رمضان در استان زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا اززنجان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام اسمعیل صادقی نیارکی در نخستین جشن گلریزان شهرستان طارم که با حضور امام جمعه، فرماندار و مردم نیکوکار شهرستان برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، بهره گیری از لیالی قدر را بهترین فرصت برای بندگان خداوند و دعا برای آمرزش گناهان و رفع گرفتاری ها و مشکلات برشمرد واظهار کرد: دستگیری و کمک به افراد نیازمند در ماه میهمانی خداوند متعال توفیقی است که شامل حال هر کسی نمی شود و  حضور شما در این جشن یک توفیق الهی است که باید شکر گزار باشید.

رئیس کل دادگستری استان زنجان، انفاق و گذشت مالی را از ارزش های معنوی و انسانی دانست و خاطرنشان کرد: انفاق کردن و حفظ آبرو در راه خدا برای رفع حاجت افراد نیازمند و بی گناه، آثار و برکات زیادی دارد و برای اهل خیر، احسان محسوب می شود.

وی افزود: زندانیان جرایم غیرعمد مالی جرمی را مرتکب نشده‌اند، این زندانیان صرفا بر اثر یک اتفاق و ناخواسته روانه زندان شده‌اند و توان پرداخت دیون و بدهی خود را ندارند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با بیان اینکه از اول ماه مبارک رمضان با کمک های مردم نوع دوست استان تا 15 ماه رمضان تعداد 45 زندانی از زندان آزاد و 145 زندانی جرایم غیر عمد مالی با بدهی 38 میلیار تومان نیازمند کمک های مردمی جهت آزادی از زندان هستند.

این مقام عالی قضایی استان در ادامه به پایین بودن میزان پرونده قضایی شهرستان طارم از میانگین استانی اشاره کرد و اظهار داشت: این امر نشان از اهل گذشت بودن و ایثار مردم شهرستان است.

لازم به ذکر است تعداد محکومین جرایم غیر عمد مالی شهرستان طارم در زندان 10 نفر هستند.

استان زنجان شکر ماه رمضان مشکلات دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر