کد خبر: 765633 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سهم استان زنجان در بخش سرمایه گذاری در کشور ۴ درصد است که بیش از دو برابر نسبت به سهم جمعیت و وسعت استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ناصر فغفوری در جلسه شورای استانی گفتگوی بخش دولتی و خصوصی از فعال بودن یک هزار و 238 پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 7 هزار و 500 میلیارد تومان در زنجان خبر داد و گفت: این میزان زمینه اشتغالزایی 42 هزار نفر در بخش صنعت را فراهم می‌سازد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه تعداد سرمایه‌گذاری‌های استان در سال گذشته از 596 به 763 عدد رسیده است، ادامه داد: در حال حاضر یک هزار و 615 درخواست سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد که میزان این سرمایه گذاری 21 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی 55 هزار نفر پیش بینی می‌شود.

وی گفت: سهم استان زنجان در بخش سرمایه گذاری در کشور 4 درصد است که بیش از دو برابر نسبت به سهم جمعیت و وسعت استان است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان هم در سخنانی با بیان اینکه تسهیل در فرایند سرمایه گذاریدر بخش داخلی و خارجی از تاکیدات رئیس جمهوری است، گفت: این موضوع بیانگر نگاه دولت به حمایت از بنگاه های اقتصادی است.

غلامحسین جمیلی خاطرنشان کرد: برای توسعه بخش‌های مختلف صنعتی، معدن، خدمات و گردشگری نیازمند وجود شرکت‌های خدمت‌رسان هستیم.

در ادامه این جلسه ضمن ارائه موانع بخش خصوصی، راهکارهای مربوطه برای خروج از این موانع مطرح شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر