کد خبر: 765173 A

سردار جهانبخش خبرداد:

فرماندهی انتظامی استان زنجان از انهدام ۵ باند فیشینگ با بیش از ۱۰۰ میلیارد تراکنش مالی در استان زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحیم جهانبخش گفت: در پی وصول چند فقره شکوائیه مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان، شناسایی و دستگیری عاملان در دستورکار پلیس فتا شهرستان خدابنده قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی تراکنش‌های بانکی باند فیشینگ در شهر قیدار شناسایی و برابر تحقیقات و بررسی‌های بیشتر طی 4 عملیات پلیسی دیگر باندهای فیشینگ، پولشویی، خروج ارز و تبلیغات غیراخلاقی در استان‌های همجوار شناسایی برابر هماهنگی قضایی 17 نفر دستگیر و به پلیس فتا خدابنده انتقال داده شدند.

سردار جهانبخش ادامه داد: در بازرسی های انجام شده از محل باندهای دستگیر شده  45 دستگاه تلفن همراه، 6 دستگاه رایانه، 30 قطعه سیم کارت بی نام نشان، 45 عدد کارت بانکی ، 150 گرم طلا و 180 میلیون ریال پول نقد کشف شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان در خاتمه با اشاره به اینکه مالباختگان در این پرونده از سراسر کشور هستند، اظهار داشت: در این پرونده بیش از 3 هزار کارت بانکی مورد فیشنگ واقع شده و حدود 100 میلیارد ریال برداشت های غیر مجاز انجام شده است که متهمان پس از  تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سردار رحیم جهانبخش /فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر