کد خبر: 762960 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان خبر داد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طرح ارتقاء فازل اول تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، امروز با اعلام این خبر، اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح جمعیت تحت پوشش تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان از 125 هزار نفر فعلی به 190 هزار نفر افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: در افق طرح تصفیه خانه  فاضلاب شهر زنجان و با احداث فاز دوم این تصفیه خانه ، جمعیت تحت پوشش آن به 410 هزار نفر در سال 1400 خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان گفت: ارتقاء فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان تاکنون 80 درصد پیشرفت داشته و احداث فاز دوم این پروژه نیز 47 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جزء قاسمی افزود: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان با اجرای طرح های توسعه ای از 27 هزار متر مکعب به 75 هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش پیدا می کند.

وی خاطر نشان کرد: برای پوشش کامل خدمات فاضلاب در شهر زنجان باید 630 کیلومتر شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب احداث شود که تا کنون 330 کیلومتر از این میزان اجرایی شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد: این طرح با هدف جلوگیری از آلودگی منابع زیر زمینی ناشی از دفع فاضلاب بصورت چاه جذبی و مشکلات زیست محیطی ناشی از هدایت فاضلاب در مسیرهای اصلی و فرعی عمومی شهر زنجان اجرا می شود.

این مسئول گفت: تاکنون برای توسعه شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهر زنجان 530 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و 50 درصد از شهر زنجان تحت پوشش خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر