کد خبر: 760173 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم خبرداد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم ، گفت: کشاورزان طارمی هم‌اکنون کار برداشت محصول سیر از یک هزار و 800 هکتار سطح زیر کشت این محصول را آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود امسال72 هزار تن سیر از مزارع این شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، مجتبی اسکندری، امروز با اعلام این خبر، اظهار داشت: سیر از محصولات مهم زراعی شهرستان طارم محسوب می‌شود و امسال حدود 2 هزار نفر از بهره‌برداران طارمی از طریق کشت و کار این محصول امرار معاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال درآمد حاصل از کشت و کار سیر در شهرستان طارم 108 میلیارد تومان برآورد شده است، بیان داشت: سیر تولیدی طارم همه ساله علاوه بر تامین نیاز استان زنجان به سایر استان‌ها همچون تهران، گیلان، قزوین، مازندران و کردستان ارسال می‌شود.

اسکندری خاطرنشان کرد: سیر تولیدی شهرستان طارم همچنین به دلیل برخورداری از طعم، عطر و کیفیت بسیار مطلوب همه ساله توسط بازرگانان سایر استان‌ها به مناطق مختلف کشور و کشورهای خارجی از جمله عراق و روسیه صادر می‌شود.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم نبود انبار فنی و همچنین نبود واحدهای بسته‌بندی و فرآوری صنعتی در این شهرستان را از جمله مشکلات سیرکاران طارم برشمرد و افزود: تامین نهاده‌ها، برگزاری برنامه‌های مختلف آموزشی، بازدیدهای کارشناسی و ارایه توصیه‌های فنی، ارسال پیامک‌ها و اطلاعیه‌های ترویجی و همچنین تلاش برای جذب تجار از مناطق مختلف کشور به منظور افزایش صادرات و تنظیم بازار محصول، از جمله اقدامات انجام گرفته توسط جهاد کشاورزی طارم در زمینه محصول سیر بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر