کد خبر: 760167 A

در استقبال از ماه ضیافت الهی؛

صدا وسیمای مرکز زنجان امسال مانند سال‌های گذشته با ویژه برنامه‌های متعددی میهمان سفره‌های مؤمنین روزه‌دار در ماه مبارک است.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان، در این راستا معاونت سیما برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای ماه میهمانی خدا انجام داده است که اهم آنها شامل برنامه زنده جمع‌خوانی قرآن مجید با عنوان «ایشیقلی آیه‌لر» است که همه روزه از ساعت 18 به مدت 60 دقیقه با حضور گسترده مومنان از محل حسینیه اعظم زنجان پخش خواهد شد.

قبل از آغاز این برنامه سخنرانی مذهبی با موضوع آموزه‌های قرآن به مدت 15 دقیقه پخش می‌شود ‌که طبق هماهنگی صورت گرفته این مراسم در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان از شبکه سراسری شما نیز پخش خواهد شد.

ویژه برنامه افطاری نیز با عنوان «رحمت آیی» هم به مدت 60 دقیقه در لحظات روحانی اذان مغرب میهمان سفره‌های روزه‌داران عزیز خواهد بود.

بهره‌مندی از صحبت‌های کارشناسی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، گزارش‌های ویژه برای اشاعه فرهنگ سفره‌های ساده در افطار، مهمانان ویژه از مناطق مختلف استان، پخش گزارش از زندانیان جرایم غیرعمد جهت جلب مشارکتهای مردمی در جشن گلریزان، وله های مختلف و ... از آیتم‌های جذاب این برنامه است.

ویژه برنامه لیالی قدر و ایام شهادت مولی متقیان (ع)، راهپیمایی باشکوه روز قدس و عید سعید فطر نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی ماه رمضان پخش خواهد شد.

امسال برای نخستین بار ویژه برنامه سحری با عنوان «اوباشدانلار» به مدت 75 دقیقه بصورت زنده از محل مسجد جامع زنجان پخش خواهد شد.

30 شب، 30 مسجد نیز عنوان دیگر ویژه برنامه تولیدی معاونت سیماست که سخنرانی و مراسم ادعیه 30 مسجد زنجان را در شب‌های ماه مبارک رمضان پخش خواهد کرد.

نوجوانان عزیز هم میهمان برنامه «حافظان وحی» هستند که به معرفی کودکان و نوجوانان فعال در عرصه قرآنی می‌پردازد، همچنین آموزش روخوانی صحیح قرآن، ویژه این گروه سنی همه روزه به مدت 15دقیقه توسط مربیان دارالقرآن زنجان انجام خواهد شد.

سایر برنامه‌های روتین سیما مثل خانواده، بیزیم اللر، شهر قشنگ، مسجد اوشاقلاری، هوای تازه و ... هم به فراخور موضوع حال و هوای رمضانی به خود می‌گیرند.

پخش سیما هم آیتم‌ها و برنامه‌های مختلفی را برای این ایام تأمین و تدارک دیده است که از جمله آن مستندهای رمضان در استان‌ها، سلسله سخنرانی‌های آیت‌الله ناصری، سریال امام علی (ع) با دوبله به زبان ترکی است که پخش خواهد شد.

همچنین در این ایام سریال سر دلبران نیز که هر روز ساعت 17 به روی آنتن خواهد رفت.

«اوباشدانلیق»، عنوان برنامه ویژه لحظات ملکوتی سحر است که با آیتم‌هایی مانند دعای سحر، مناجات، مبحث کارشناسی و تفسیر، آداب و رسوم محلی و شرح دعای سحر، همه روزه به مدت 70 دقیقه همراه سحرخیزان خواهد بود.

ویژه برنامه رادیو، «افطارلیق» نام دارد که همه روزه به مدت 90 دقیقه، در زمان افطار پخش می‌شود و شامل آیتم‌هایی مانند آداب و رسوم سفره افطاری، تغذیه در ایام روزه‌داری نمایش، ادیعه، ارتباط با استان‌های مختلف، پرداخت به آداب و رسوم رمضان در شهرستان‌ها، گزارش از زندان‌ها برای کمک به آزادی زندانیان، گزارش مردمی، سخنرانی و ... است.

پخش مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم به صورت زنده از حسینیه اعظم زنجان نیز یکی دیگر از برنامه‌های معاونت صدا در این ایام اسن که هر روز به مدت یک ساعت پخش خواهد شد.

همچنین شبکه استانی صدا، برای شب‌های قدر و شهادت امیرالمومنین(ع) نیز برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است که در زمان مقرر پخش می‌شود.

فریاد رهایی، عنوان ویژه برنامه زنده پوشش زپروز جهانی قدس است که به مدت 180 دقیقه بصورت زنده به سمع شنوندگان خواهد رسید.

همچنین در روز عید سعید فطر هم برنامه عید بندگی به مدت 60 دقیقه با آیتم‌های شاد و متنوع همراه شنوندگان خواهد بود.

سایر برنامه‌های روتین رادیو از جمله سلام زنجان، یاشاییش، جوانه ها، شریعت یولی، آی ایشیقیندا و ... نیز هر کدام به فراخور موضوع با حال و هوای این ماه مبارک پخش خواهد شد.

ویژه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز زنجان در ماه مبارک رمضان اعلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر