کد خبر: 759841 A

نیارکی:

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: رویکرد اصلی اقدامات زندان‌ها باید مبتنی بر اصلاح مجرمان باشد، لذا اجرای طبقه‌بندی زندانیان در این راستا نیز امری ضروری است.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در مراسم افتتاح زندان جدید شهرستان  ابهر که با حضور ائمه جمعه ابهر، خرم‌دره، فرماندار ابهر و روسای حوزه‌های قضایی، مدیر کل زندان‌ها و مسئولان این شهرستان  برگزار شد، ضمن تشکر از مدیر کل زندان‌های استان زنجان در راستای پیگیری امورات و تجهیز زندان ابهر اظهار کرد: با توجه به موقعیت زندان قدیمی ابهر و کمبود مکان برای زندانیان احداث زندان جدید در این حوزه قضایی امری ضروری بود که امروز ما شاهد افتتاح این مکان هستیم.

وی افزود: رویکرد اصلی اقدامات زندان‌ها باید مبتنی بر اصلاح مجرمین باشد، لذا اجرای طبقه‌بندی زندانیان در این راستا نیز امری ضروری است.

رئیس شورای قضایی استان زنجان خاطر نشان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت زندانیان باید کار جهادی و اثرگذار صورت گیرد که امیدواریم در این حوزه  نیز توجه و اهتمام ویژه‌ای برای تحقق این امر انجام شود.

وی در ادامه این مراسم ضمن بازدید از بخش‌های مختلف زندان جدید  شهرستان ابهر بر تکمیل برخی نواقصات و  تجهیزات فنی تأکید کرد.

 فاز نخست زندان جدید شهرستان ابهر به مساحت 5 هزار متر در زمینی به مساحت 20 هکتار با اعتباری بالغ بر 100  میلیارد ریال با رعایت استانداردهای فنی به بهره‌برداری رسید.

حجت الاسلام صادقی نیارکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر