کد خبر: 758800 A

جابری انصاری در زنجان:

مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دفاع غیرعامل حوزه فرهنگی با بهره گیری از کار تیمی وایجاد حس ملی منطبق با دغدغه های دینی و ملی که مهم‌ترین عناصر فرهنگ عمومی هستند می توان جامعه را در جنگ نرم واکسینه کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، سعید جابری انصاری امروز 14 اردیبهشت در اولین جلسه کمیته فرهنگی پدافند غیرعامل در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه استان زنجان جزو امن‌ترین استان‌های کشور است، گفت: این امنیت به جهت تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولانی که در وفاق این استان سهم دارند ایجاد شده است.

مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان‌ها در  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری اینکه پدافند غیرعامل یک بحث پیچیده ای است و در این بین حوزه های فرهنگی در این بحث از حساسیت بیشتری برخوردار است، خاطرنشان کرد: در حوزه پدافند غیرعامل به دنبال امنیت فرهنگی هستیم که تضمین کننده کمترین آسیب به مولفه های فرهنگی است

وی به تذکرات مقام معظم رهبری به مسولان و تاکید ایشان در حوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: در کنار این مهم حوزه فرهنگی ضرورت خود را بیش از پیش نشان می‌دهد.

جابری انصاری بر ضرورت برنامه ریزی بر مبنای علمی و تقویت عناصر مشترک و سرمایه های کشور برای مقابله با جنگ نرم در حوزه پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگی تاکید کرد و افزود: دشمن تمام مواردی که به سرمایه های کشور مربوط می شود مورد هدف قرار داده است و تمام این موارد به حوزه پدافند غیرعامل مربوط می شود.

مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بایستی در این جنگ به اطلاعاتی هوشمند با دشمن رسید، افزود: در حال حاضر در جنگ روانی به سر می بریم باید با ایجاد ایمنی و دفع دغدغه ها به امنیت فرهنگی برسیم و نیازمند همدلی دستگاه های فرهنگی هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با همدلی این دستگاه ها می توان توانایی های پراکنده در این حوزه را متمرکز کرد و بتوانیم براساس دغدغه های دینی و ملی جامعه را واکسینه نمود، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در جنگ نرمی که دشمن راه انداخته است تهدیدها و وضعیت فرهنگی حال حاضر را شناسایی و برای رسیدن به وضع مطلوب برنامه ریزی کنیم.

وی با یادآوری اینکه رهبری سال ها پیش بر این تهدید تاکید کردند، افزود: باید با بررسی وضعیت مطلوب کشور یک وحدت رویه ایجاد کرد و این ایمنی را در جامعه تسری داد .

جابری انصاری با اشاره به اینکه تلاش برای حفظ سرمایه ها در پدافندغیرعامل مورد تاکید است و بایستی ماهیت تغییر را شناسایی کرد و بر ان اساس ماهیت دفاع را تببین کرد، خاطرنشان کرد: باید هدف دشمن در جنگ نرم را شناسایی کرد در اینصورت در سطح میدانی همچون دوران جنگ تصمیمات درست اتخاذ کرد.

وی با یادآوری اینکه دشمن به دنبال ایجاد دغدغه بین مردم  از طریق جنگ روانی و ناکارآمد نشان دادن دولت است، افزود: دشمن تلاش می کند تا اعتراضات سطحی را پررنگ و افکار عمومی را مدیریت کند.

این مقام کشوری با اشاره به اینکه نیازمند کار علمی و هوشمندانه برای مبارزه با این اهداف هستیم، گفت: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار دیگر مراکز فرهنگی استان ها بایستی تصمیات درست برای مبارزه با جنگ نرم اتخاذ کنند که برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند صبر والفت مهربانی بین دستگاه ها هستیم.

جابری انصاری با یادآوری اینکه امنیت فرهنگی مهمتر از امنیت اقتصادی و سیاسی است چرا که فرهنگ همواره پیچیدگی خاصی خود را دارد، تصریح کرد: دشمن اذهان عمومی را هدف قرار داده و صحنه جنگ را مدیدیت می کنند ازاینرو لازم است باید نسبت به سخنان رهبری دقت کنیم نگرانی های رهبر از جنگ نرم را باره ها شنیده ایم و باید با گوش جان به آن توجه کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم در سخنانی گفت: مهمترین بخش در پدافند غیرعامل مساله فرهنگی است که باید توجه جدی به آن داشت.

فاطمه کرباسی با اشاره به بحثی در فضای مجازی مبنی بر اعطای ارز دولتی به زائران حج تمتع گفت: حج نمادی برای پدافند غیرعامل است ودر احکام آمده است که اگر مسلمانان استطاعت مالی لازم را نداشته باشند می توان از بیت المال اختصاص داد تا مناسک عبادی حج که نمادی از اسلام است تعطیل نشود.

جابری انصاری/ کمیته فرهنگی غیر عامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر