کد خبر: 750145 A

پروژه طرح هادی روستاهای کناوند، مشمپا و چیر صبح امروز -شنبه 24 فروردین ماه-با حضور استاندار و امام جمعه زنجان در روستای چیر افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، روستای چیر از لحاظ موقعیت یکی از روستاهای دهستان زنجانرود بالا، بخش زنجانرود شهرستان زنجان است. این روستا در فاصله 15 کیلومتری مرکز شهر زنجان قرار دارد. در این منطقه جمعیتی به تعداد 154 خانوار با جمعیت 498 نفر زندگی می کنند.

در روستای چیربه میزان 1260  متر طول جدول‌گذاری،10300  متر مربع زیرسازی، 1300  متر مربع سنگ فرش و آسفالت ریزی به میزان 6600 متر مربع انجام شده که خوشبختانه در توسعه و پیشرفت این منطقه نقش بسزایی داشته است.

در روستای چیر صدور اسناد مالکیت روستایی نقش بسزایی در وسعت بخشیدن به مالکیت‌های مسکونی را داشته و انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاری در روستاها را فراهم می‌کند.

هویت بخشی به مالکیت خصوصی، کاهش مشکلات به ویژه برخوردها و نزاع های اجتماعی مربوط به اراضی، جذب تسهیلات مالی در روستاها، گسترش فیزیکی و مبتنی بر برنامه‌ریزی، بهبود کیفیت مسکن روستایی، ارتقای جایگاه نهادهای محلی ،تقویت و نظارت های دولت در مدیریت اراضی روستایی از جمله مزایای صدور اسناد مالکیت در روستای چیر است.

 

طرح های هادی روستاهای کناوند مشمپاو چیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر