کد خبر: 748763 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم خبرداد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز برداشت کرفس در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌‌بینی می‌شود کشاورزان طارمی امسال از سطح 140 هکتار، 8 هزار و 400 تن کرفس برداشت و روانه بازار کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان، مجتبی اسکندری امروز با اشاره به اینکه سال زراعی جاری تعداد 120 نفر بهره‌بردار طارمی مشغول کشت و کار محصول کرفس بوده و از این طریق کسب درآمد می‌کنند، افزود: میزان درآمد ناخالص حاصل از تولید کرفس در شهرستان طارم بالغ بر 100 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه کرفس تولیدی شهرستان طارم همه ساله علاوه بر تامین نیاز استان به سایر استان‌ها و همچنین به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: کالیفرنی و فریموس ارقام مورد کشت کرفس در طارم به شمار می‌رود.

اسکندری اجرای برنامه‌‎های آموزشی، تولید برنامه‌های تلویزیونی، بازدیدها و ارائه توصیه‌های فنی، تامین نهاده‌های مورد نیاز و نشاء سالم توسط شرکت‌های خدمات  کشاورزی را از جمله اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم در زمینه محصول کرفس برشمرد و بیان داشت: کرفس دارای خواص دارویی زیادی است که از جمله آن‌ها می‌توان به درمان بیماری‌های کلیوی، کم خونی، فشارخون بالا و آسم اشاره کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر