کد خبر: 743651 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه تا ۴ فروردین بیش از ۹۷ هزار نفر از جاذبه های تاریخی استان زنجان بازدید کردند، گفت: گنبد سلطانیه با۲۸۴۳ بازدید کننده در صدر بازدیدهای مناطق تاریخی قرار دارد.

به گزارش ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از 28 اسفند ماه سال گذشته تا 4 فروردین ماه سال جاری 97 هزار و 738نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند، گفت: در این بازه زمانی 2 هزار و 843 نفر از گنبد تاریخی سلطانیه بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد: بازدید از موزه رختشویخانه 1756 نفر و بازدید از موزه مردان نمکی 1893 نفر و بازدید از غار کتله‌ خور 967 نفر بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: از 28 اسفندماه تا سوم فروردین سال‌جاری، تعداد 267 مورد نظارت از تاسیسات خدمات گردشگری استان زنجان انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش یافته است.

رحمتی با یادآوری اینکه 87 مورد نظارت برمراکز اقامتی انجام شده است، تصریح کرد: بازدید از مراکز بین‌راهی استان 94 مورد و دفاتر خدماتی مسافرتی نیز 16 مورد بوده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، انجام 110 مورد بازرسی از مراکز اقامتی موقت استان از جمله کمپ‌ها، مهمانسراها، خانه مسافر از دیگر اقدامات ستاد خدمات سفر استان است که در این مدت  6 مورد تذکر برای مراکز اقامتی، 11 مورد تذکر برای مراکز پذیرایی و  یک مورد تذکر به دفتر خدمات مسافرتی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 411 فروشگاه صنایع دستی در سراسر استان، صنایع دستی زنجان از جمله چاقو، مس، ملیله، چاروق و ... را عرضه می‌کنند، خاطرنشان کرد: مسافران از فعالیت ستاد خدمات سفر استان زنجان از جمله برپایی فروشگاه‌های صنایع دستی و همچنین اتوبوس گردشگری استقبال می کنند.

استان زنجان جاذبه های تاریخی سوغات صنایع دستی و گردشگری گردشگران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر