کد خبر: 736552 A

استاندار زنجان مطرح کرد:

استاندار زنجان بر ضرورت نظارت بر بازار و اصناف در آستانه سال نو تاکید کرد و گفت: استان زنجان آمادگی لازم برای استقبال از مسافران نوروزی را دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی در کارگروه میراث فرهنگی و ستاد اجرایی خدمات سفر زنجان، اظهار کرد: در این ایام بایستی به صورت ویژه به اصناف نظارت داشت.

استاندار زنجان با اشاره به هماهنگی بین دستگاه‌های خدمات رسان در قالب کشیک‌های نوروزی ادامه داد: لازم است تا پزشکان متخصص در این ایام به مردم خدمت رسانی کنند.

حقیقی با بیان اینکه مستند سفر در نوروز تهیه شود، گفت: لازم است تا از مراکز خدماتی بین راهی هم بازدید انجام شود.

مقام عالی استان بر ضرورت برگزاری نمایشگاه بهاره برای تامین اقلام اساسی مردم تاکید کرد و گفت: مانور مشترک با نیروی انتظامی برای هماهنگی بیشتر برگزار شود.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به برپایی و اجرای برنامه نوروزگاه و غرفه عکاسی با لباس محلی، غرفه محصولات کشاورزی، سوغات شهرها، استقبال از اولین مسافران نوروزی با اهداء صنایع دستی اشاره کرد و گفت: 23 راهنمای گردشگری به صورت ویژه در اماکن تاریخی استان مستقر می شوند.

یحیی رحمتی خاطرنشان کرد: در آستانه نوروز امسال سفره های هفت سین و بازاچه صنایع دستی در استان دایر می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان هم از اجرای طرح آرامش بهاری و مراسم آغاز سال نو در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه روستاهای استان زنجان نیز در این ایام دارای برنامه هستند.

حجت الاسلام جعفر جنتی با بیان اینکه مساجد در این ایام به صورت شبانه روزی باز هستند، گفت: در این زمینه هماهنگی های لازم انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان هم از آغاز فروش بلیت اتوبوس از 12 اسفند ماه سال جاری خبر داد. ضمن اینکه روز پاک سازی حریم جاده‌ها و شهرها در روز 21 اسفند ماه سال جاری آغاز می شود.

استانداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر