کد خبر: 734170 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

استاندار زنجان، تاکید کرد: برای آرامش و تعادل بازار، مردم باید همکاری لازم را با خرید به اندازه نیاز داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان در حاشیه بازدید از شرکت ایریکو شهرستان ابهر با بیان اینکه. طی دو ماه و نیم گذشته قیمت گوشت مرغ در استان روی مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت نگه داشته شده که با این کار ۹ میلیارد تومان سود نصیب استان شده است.

حقیقی، با بیان اینکه برخی از کشتارگا‌ه‌های بازدید شده، در انجام وظیفه خود عملکرد خوب و برخی نیز عملکرد نامطلوب داشتند که رسیدگی خواهد شد، ادامه داد: در کنار کشتارگاه‌ها مردم نیز باید برای متعادل شدن بازار گوشت و مرغ همکاری لازم را داشته باشند و به اندازه نیاز خود خرید کنند تا بازار رنگ تعادل به خود گیرد.

به گفته وی، نظارت بر بازار باید به صورت جدی دنبال شده و اعضای ستاد تنظیم بازار اهتمام لازم را در این حوزه داشته باشند.

استاندار زنجان، تاکید کرد: با افراد خاطی که نظم بازار را به هم می‌زنند باید برخورد شود.

حقیقی با بیان اینکه خوشبختانه صنعت نساجی داریم که کاملا هوشمند و های‌تک عمل می‌کند، اضافه کرد: در سال ۸۰ یکی از دلایلی که سبب زمین خوردن بسیاری از واحدهای نساجی شد، هوشمند نبودن زیرساخت‌های سخت‌افزاری این واحدها بود که خوشبختانه امروز این مشکل مرتفع شده است.

وی با تاکید بر اینکه همه مدیران باید در رفع مشکلات مردم کوشا باشند و باید کارهایی انجام داد که مردم آرامش داشته باشند، گفت: باید از واردات کالاهایی که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد، جلوگیری شود.

استاندار زنجان گفت: با عنایت به تفویض اختیار صورت گرفته به استان‌ها در زمینه ثبت سفارش تامین مواد اولیه، هر چند این تفویض اختیار اعمال شده زمانی تکمیل خواهد شد که بانک مرکزی نیز همین اندازه تفویض اختیار کند.

حقیقی همچنین در پایان تاکید کرد: پیگیر وصول بخشی از مطالبات ایریکو از راه‌آهن هستیم .

استاندار زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر