کد خبر: 731027 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،گفت: ۷ تا ۱۹ اسفندماه زنجان میزبان همایش بین‌المللی بهداشت محیط خواهد بود.

 به گزارش ایلنا پرویز قزلباش درجمع  خبرنگاران با اشاره به برگزاری سومین همایش بین المللی بهداشت محیط که سالانه در کشور در یکی از دانشگاه ها برگزار می‌شود، گفت: 7 تا 19 اسفندماه زنجان به عنوان سومین میزبان همایش بین المللی محیط زیست در کشور است که از کشور های مختلف نیز در این همایش حضور دارند و طی آن از آخرین دستاوردها و تکنیک های این حوزه صحبت خواهد شد که باعث می شود ارتباط خوبی در سطح بین الملل داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ،در ادامه افزود: مجموع مقالات ارائه شده به دبیرخانه همایش 538 مقاله علمی است که با توجه به داوری انجام شده 325 مقاله پذیرفته شده است. برخی از مقاله ها به صورت سخنرانی و برخی به صورت بروشور ارائه خواهد شد. تعداد شرکت کنندگان در این همایش 400 نفر است.

این مقام مسئول،خاطرنشان کرد: زنجان از جمله مراکزی است که در بحث بهداشت محیط مطرح است و از آن جمله می‌توان به "سرب و روی و آلاینده‌های محیطی " اشاره کرد و این همایش فرصت خوبی است تا مباحث به صورت کلی و تخصصی ارائه مطرح شود و امیدواریم اساتید بتوانند بر روی موضوعات دقت و تمرکز داشته باشند.

دکتر قزلباش، با اشاره به اهداف همایش بین المللی بهداشت محیط ، بیان داشت: عناوینی که مطرح خواهد شد به روشن شدن اهداف این همایش کمک خواهد کرد. از جمله این عناوین می‌توان به کیفیت آب ، فناوری نوین آب و فاضلاب ، مدیریت بحران آب،مدیریت پس مانده های شهری ، بیماری های نو پدید و باز پذیری پرتوهای محیطی و اثرات آن بر سلامت آلاینده های محیط زیست و سرطان اشاره کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم با برپایی این همایش ظرفیتی را برای حل مشکلات محیط زیستی استان ایجاد کنیم و میزبان خوبی برای شرکت کنندگان باشیم تا با نگاه مثبت استان را ترک کنند.

دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر