کد خبر: 728873 A

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی زنجان :

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی ، گفت: 12 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌دار برای اجرای طرح کشاورزی حفاظتی در استان زنجان اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا از زنجان، مظفر یوسفی پور، رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان از تخصیص 12 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌دار از محل کمک‌های فنی اعتباری طرح کشاورزی حفاظتی با سود و کارمزد 4 درصد برای اجرای این طرح در استان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات برای تامین انواع بذرکارهای کشت مستقیم و یا اصلاح بذرکارهای عمیق‌کار دیم به بذرکارهای کشت مستقیم اختصاص داده شده است.

مظفر یوسفی‌پور با بیان اینکه هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای جذب این میزان اعتبار هستیم، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک هزار و 500 دستگاه ادوات خاک‌ورزی حفاظتی برای اجرای عملیات خاک‌ورزی حفاظتی در استان زنجان تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 46 هزار هکتار از مزارع گندم دیم استان زنجان تحت پوشش "کم‌خاک‌ورزی" یا "خاک‌ورزی حفاظتی" قرار دارد، عنوان کرد: همچنین با تامین 20 دستگاه بذرکار کشت مستقیم 2 هزار و 500 هکتار از مزارع گندم آبی و دیم استان بدون هیچ گونه عملیات خاک‌ورزی به زیر کشت رفته است.

یوسفی‌پور بیان داشت: طبق پیش‌بینی‌های انجام گرفته با جذب 12 میلیارد ریال اعتبار مذکور حداقل 50 دستگاه بذرکار کشت مستقیم در استان زنجان تامین شده و سطح کشت مستقیم در استان به 10 هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

مظفر یوسفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر