کد خبر: 720543 A

صنعتی منفرد خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌استان زنجان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ، ۲۰ پروژه اجرای طرح هادی روستایی در سطح استان افتتاح و ۲ پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، سجاد صنعتی منفرد امروز با اعلام این خبر ، گفت: این پروژه ها در 22 روستای استان با اعتباری بیش از 48 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی اجرای طرح هادی را یکی از رویکردهای بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها دانست و تصریح کرد: تهیه طرح‌های هادی روستایی، یکی از مسیرهای مهم‌ تحقق توسعه‌محلی است که با مشارکت جامعه محلی و بر مبنای ظرفیت‌سازی و توانمند سازی اجتماعات روستایی صورت می گیرد، بنابر این در چارچوب نظام برنامه‌ریزی، جهت پاسخگویی به نیازهای متفاوت روستاییان و به ویژه هدایت توسعه کالبدی روستا، طرح‌های هادی روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، در چارچوب این طرح، ایجاد و یا اصلاح شبکه معابر به عنوان یکی از مهمترین مقوله های اساسی طرح محسوب گشته و با مشارکت روستاییان به اجرا می رسد، خاطر نشان کرد: در این راستا، بنیاد مسکن استان نیز با شناسایی عوامل و جنبه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، طبیعی و فیزیکی روستاها و با مشخص نمودن نقش و جایگاه و با تکیه بر حفظ و نگهداشت کالبد فیزیکی و اساس اقتصاد کشاورزی روستا زمینه توسعه و پیشرفت این مناطق را فراهم می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنا بر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته اند با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه¬ های بادوام، ایجاد پارک و فضای سبز و ایجاد کاربری‌های مورد نیاز متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.

وی اظهار کرد: با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستائیان و ایجاد اشتغال و بهره وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه، از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان طبق سرشماری سال 95 طرح هادی برای 696 روستا تهیه و در 375 روستا نیز اجرا شده، اظهار کرد:  همچنین برای 55 روستای زیر 20 خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تصریح کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور 45 درصد  و در استان زنجان 8/52 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

صنعتی منفرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر