کد خبر: 719785 A

همزمان با دهه فجر؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از افتتاح و بهره‌برداری از 96 پروژه کشاورزی به مناسبت دهه مبارک فجر در استان زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، حسین جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، با اشاره به افتتاح 58 پروژه آب و خاک و امور زیربنایی با سرمایه‌گذاری 36 میلیارد و 640 میلیون تومان طی ایام‌الله دهه فجر در استان خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این پروژه ها تثبیت اشتغال یک هزار و 594 نفر و صرفه‌جویی 5.3 میلیون متر مکعبی آب را به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: به مناسبت دهه فجر همچنین 25 پروژه در حوزه تولیدات دامی با اشتغالزایی 116 نفر و سرمایه‌گذاری 49 میلیارد و 340 میلیون تومان در سطح استان زنجان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید به طوری که با افتتاح این تعداد پروژه، سالانه 22 هزار و 465 تن به تولیدات دامی استان افزوده می‌شود.

جعفری در ادامه از افتتاح 7 پروژه با اشتغالزایی 44 نفر در حوزه شیلات و آبزیان خبر داد و بیان داشت: همزمان با ایام‌الله دهه فجر 2 پروژه نیز در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی استان زنجان افتتاح می شود که اشتغالزایی 38 نفر را به دنبال داشته و موجب افزایش 32 هزار تنی تولید آب آشامیدنی بسته‌بندی و همچنین افزایش یک هزار و 500 تنی ظرفیت ذخیره‌سازی انواع محصولات کشاورزی استان می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان به افتتاح 4 واحد گلخانه‌ای‌ با اشتغالزایی 15 نفر طی دهه مبارک فجر در استان اشاره کرد و تولید بالغ بر 8 میلیون اصله نشاء گوجه‌فرنگی و 383 تن افزایش تولید سبزی و صیفی را از آثار افتتاح این تعداد پروژه گلخانه‌ای برشمرد.

جهاد کشاورزی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر