کد خبر: 713780 A

از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان؛

اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فراخوان جشنواره « قلم انقلابی» را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، در متن این فراخوان آمده است؛ در شرایطی که استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی به تشکیل یک جبهه گسترده روی آورده و همه توان خود را در این مسیر به کار گرفته، برای حفظ انقلاب و پیشبرد آن به سمت آرمان‌ها، تشکیل یک جبهه قدرتمند از سوی تمامی نیروهای انقلابی، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

ظرفیت‌های نیروهای انقلابی در کشور، بسیار بالا و کم‌نظیر است؛ در صورت هم‌افزاشدن این ظرفیت‌ها و جهت‌دهی آنها به سوی موضوعات اصلی و مورد نیاز انقلاب، به طور قطع حرکت انقلاب اسلامی در راستای تحقق اهداف شتاب ‌خواهد گرفت و موانع بر سر راه یکی پس از دیگری کنار زده می‌شود.

رسانه‌های انقلابی در کشور از جمله ظرفیت‌های این جبهه به حساب می‌آیند و باید بیش از پیش، اهمیت و نقش تأثیرگذار و تعیین‌کننده آنها مورد توجه قرار گیرد.

تمامی رسانه‌های با ماهیت و رویکرد انقلابی برای کمک به جریان و جبهه انقلاب اسلامی در برابر جبهه استکبار و اثربخش بودن در مسیر شتاب‌دهی به حرکت انقلاب اسلامی به سمت آرمان‌ها؛ باید اولاً از تفرقه پرهیز کنند و یک آهنگی، هم‌سویی و هم‌افزایی را به عنوان اصل حاکم مورد توجه قرار دهند و ثانیاً دچار انفعال و سرخوردگی نشوند، با روحیه و نشاط انقلابی و امیدوار به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز برای جبهه انقلاب اسلامی، رسالت رسانه‌ای خود را به عنوان یک رسانه متعلق به جبهه انقلاب اسلامی دنبال نمایند.

اولین جشنواره قلم انقلابی در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد؛ و این جشنواره فرصتی ارزشمند برای هنرنمایی و ظهور استعداد های رسانه ای در بخش ها و رشته های مختلف خبری است.

این جشنواره با رویکرد های اصلی بزرگداشت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین رسالت انقلابی رسانه ها مکتوب و مجازی اجرا می شود.

محورهای اصلی جشنواره هم مطالبه گری و عملیاتی شدن مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تبیین مکتب فکری امام با قرائت مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مختصات و شاخصه های اسلام ناب محمدی در تقابل با اسلام آمریکایی، شاخصه های انقلابی گری از نگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)،  کارنامه سیاه شیطان بزرگ در ایران، اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی از منظر حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، انقلاب اسلامی افتخار به گذشته و امید به آینده و انقلاب اسلامی و سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت اعلام شده است.

علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را در قالب گزارش خبری – تحلیلی، مصاحبه و یادداشت–تا ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۷ به دبیرخانه جشنواره  به نشانی زنجان-جاده گاوازنگ- مجتمع ادارات- جنب بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان- اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان- طبقه همکف – روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ارسال کنند.

در قوانین و شرایط ارسال اثر این جشنواره آمده است که هر شرکت کننده می‎تواند در هر بخش حداکثر ۲ اثر ارسال کند، شرکت کنندگان در هر بخش باید مستندات خود را به صورت حضوری به اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان واقع در زنجان – جاده گاوازنگ- مجتمع ادارات- جنب بنیاد شهید و امور ایثارگران- اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، واحد روابط‌عمومی ارائه کنند، آثار باید از تاریخ ۰۱/۰۱ /۱۳۹۷ تا تاریخ ۲۷/ ۱۲/ ۱۳۹۷ در یکی از نشریات مکتوب یا مجازی به انتشار برسد.

همچنین تاکید شده است آثار باید در نسخه و با معرفی نامه مدیر مسئول رسانه انجام شود، آثار دیجیتالی باید با وضوح تصویر ۳۰۰ dpi و فرمت jpeg ارسال شوند و حجم هر اثر نباید از ۵ مگابایت بیشتر باشد.

تغییر آثار ارسالی تا موعد مقرر تنها یکبار امکانپذیر است و تکمیل فرم مخصوص ثبت‌نام و ارسال اثر به منزله پذیرش تمامی قوانین و مقررات مندرج در آیین‌نامه جشنواره است و رعایت نکردن قوانین و مقررات جشنواره به منزله انصراف و مسئولیت خسارت های مادی و معنوی آن به عهده شرکت کننده است.

 در صورت رعایت نشدن قوانین و مقررات مندرج در آیین نامه جشنواره، مسئولان جشنواره این حق را دارند که آثار ارسالی را در هر مرحله از جشنواره حذف و امتیاز آن را سلب کنند.

مالکیت مادی و معنوی آثار ارسالی باید در اختیار خود شرکت کنندگان باشد.

داوری آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره 15 تا 19 فروردین سال آینده و اختتامیه 20 فروردین سال 98 اعلام شده است.

در بخش جوایز هم به نفرات برتر هر بخش مبلغ 4 میلیون ریال، نفرات دوم 3 میلیون ریال و نفرات سوم 2 میلیون ریال تعلق می گیرد.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۴۳۳۳۶۰ تماس و یا به آدرس اینترنتتی   www.tabligh-zn.ir مراجعه کنند.

تبلیغات اسلامی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر