کد خبر: 710375 A

رحمتی خبرداد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از وجود ۱۰۰ اقامتگاه بوم گردی در این استان خبر داد و گفت: در این اقامتگاه ها زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی، از صدور 70 پروانه بهره برداری برای اقامتگاه های بوم گردی خبر داد و اظهار کرد: در استان زنجان 100 اقامتگاه بوم گردی وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با یادآوری رشد 134 درصدی اقامتگاه‌های بوم گردی در استان نسبت به سال گذشته اظهار کرد: درخواست برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در سال جاری بیش از 150 درخواست است.

رحمتی به افتتاح 30 اقامتگاه بوم گردی در استان زنجان طی سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در اقامتگاه های بوم گردی استان زنجان زمینه اشتغال 200 نفر به صورت مستقیم و 300 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان شهرستان‌های خدابنده، ابهر و ایجرود دارای بیشترین فراوانی اقامتگاه در استان زنجان هستند و در حال حاضر ظرفیت پذیرش اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان بیش از 2000 نفر است.

اقامتگاه های بومگردی، اقامتگاه هایی هستند که در محیط های طبیعی و بومی با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست محیطی و به شکلی سازگار با معماری بومی، بافت تاریخی و سیمای طبیعی منطقه تاسیس شده و ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی و توجه به اقلیم، زمینه حضور گردشگران را با کیفیتی قابل قبول و تعریف شده فراهم می نمایند.

میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر