کد خبر: 710357 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب زنجان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، گفت: سالانه 10 میلیون متر مکعب پساب در زنجان تولید می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: در شهر زنجان سالیانه 10 میلیون متر مکعب پساب (فاضلاب تصفیه شده) تولید می شود که می تواند در صنایع به عنوان آب پایدار مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: طبق مصوبه اخیر در استان 40 درصد از پساب تولید شده در افق طرح در تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان به صنایع تازه تاسیس در استان اختصاص می‌یابد و 60 درصد مابقی نیز به عنوان جایگزینی برای آب پاک در بخش صنایع و کشاورزی و با تقویت آب خوان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر پساب تولید شده در تصفیه خانه فاضلاب زنجان با حجم 400 لیتر در ثانیه وارد زنجانرود می‌شود که این امر با نظارت شبکه بهداشت و طبق استانداردهای محیط زیست در حال انجام است.

جزء قاسمی افزود: ظرفیت تولید پساب در تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان در آینده از 10 میلیون متر مکعب کنونی به 30 میلیون متر مکعب افزایش یافته و به راحتی می تواند جایگزینی برای تامین آب مورد نیاز واحد های صنعتی در استان زنجان باشد.

این مسئول گفت: پساب فاضلاب علاوه بر استفاده در بخش صنعت به ویژه صنایع آببری همچون پتروشیمی و فولاد برای تغذیه آبخوان در استان زنجان نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شرکت آب و فاضلاب استان زنجان شرکت ـب و فاضلاب زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر