کد خبر: 706951 A

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی:

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی به نقش اثرگذار این دانشگاه در عرصه پژوهشی اشاره کرد و گفت: تبدیل علم به ثروت و تجاری سازی علمی و کارآفرینی باید از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان ، محمد رضا مردانی، مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی امروز در مراسم تودیع و تکریم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان،  با بیان اینکه مراکز آموزش عالی به عنوان موتور متحرک جوامع محسوب می شود، گفت: زمینه تربیت مدیران، متخصصان و کارشناسان در دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی اتفاق می افتد.

این مقام مسوول به توسعه کمی و کیفی مراکز علمی پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: پس از انقلاب شاهد رشد 20 برابری علم در بخش کمی هستیم.

وی با اشاره به دستاوردهای کشور در نانو، فضایی، دفاعی، پزشکی و فنآوری نظامی ادامه داد: با وجود تحریم های ایران در عرصه علمی کشور ما خوش درخشیده است.

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی میزان رشد علمی کشور در سال جاری را 11 برابر جهان خواند و گفت: دانشگاه آزاد هم ظرفیت بی بدیلی است که می تواند نیازهای کشور را برآورده کند.

مردانی به نقش اثرگذار این دانشگاه در عرصه پژوهشی هم اشاره کرد و گفت: تبدیل علم به ثروت و تجاری سازی علمی و کارآفرینی باید از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

وی به اجرای طرح پایش آزاد توجه به چهل چالش کشور  و تشکیل 40 سرای نوآوری اشاره کرد و گفت: هیات های اندیشه ورز در دانشگاه ها تشکیل شود.

دانشگاه آزاد زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر