کد خبر: 706765 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این شرکت در تلاش است تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره را به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ آبرسانی در استان زنجان که در حال حاضر با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است را در صورت مساعد بودن آب و هوا در دهه فجر سال جاری به بهره برداری رساند.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، امروز با اعلام این خبر، اظهار داشت: برای اجرای طرح آبرسانی به شهرهای ابهر و خرمدره بیش از 850 میلیارد ریال اعتبار تصویب شده است که تا کنون از این میزان 58 درصد محقق شده است.

وی افزود: این پروژه شامل بخش‌هایی همچون: مطالعات، احداث تصفیه‌خانه، خطوط انتقال و جمع آوری چاه‌ها و احداث مخازن است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در این طرح 12 میلیون متر مکعب آب شرب برای شهرهای ابهر و خرمدره از سد کینه ورس تامین و تصفیه خواهد شد که با اجرای این طرح اتکای تامین منابع آب این دو شهر از محل منابع زیر زمینی کاهش خواهد یافت.

جزء قاسمی عنوان کرد: با توجه به مشکلات تامین آب شرب شهرهای مذکور و افت بالای سطح آب های زیر زمینی در این منطقه ، رفع این مشکل در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب استان قرار گرفت و کار احداث تصفیه خانه آب این شهر ها در مساحتی به وسعت بیش از 9 هکتار آغاز شد.

وی اضافه کرد: این طرح شامل احداث تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره با ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه ، خطوط انتقال و جمع آوری آب به طول بیش از 58 کیلومتر و احداث 5 باب مخزن به حجم 23 هزار متر مکعب است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان افزود: با بهره برداری از طرح آبرسانی به شهرهای ابهر و خرمدره نزدیک به 60 هزار مشترک در این شهرها با جمعیتی بالغ بر 219 هزار نفر از نعمت آب سالم ، بهداشتی و پایدار بهره مند خواهند شد.

جزء قاسمی خاطر نشان ساخت: با پیش بینی های انجام پذیرفته ، در افق چشم انداز 1415 این طرح ، جمعیت تحت پوشش تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمده به 241 هزار نفر افزایش می یابد.

شرکت آب و فاضلاب استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر