کد خبر: 706054 A

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان :

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان، حذف مراجعات حضوری را از مهم‌ترین الویت‌ها برای صدور کارت هوشمند عنوان کرد و گفت: کلید ورود به دولت الکترونیک کارت ملی هوشمند و شماره ملی افراد است.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی شفیعی، مدیر کل ثبت احوال استان زنجان، امروز شنبه (1دی) به مناسبت یک قرن فعالیت  ثبت احوال ، در جمع خبرنگاران با اشاره به مدیریت هوشمند هویت ایرانیان ، اظهار داشت: در حال حاضر ثبت احوال کشور و استان با آمار بروز فعالیت می کند.

شفیعی، با بیان اینکه آمار دقیق و صحیح در هر برنامه‌ریزی جامعه دارای اهمیت اساسی است، ادامه داد: در استان زنجان 12 اداره ثبت احوال با 2 نمایندگی فعالیت می کند.

به گفته مدیر کل ثبت احوال استان زنجان،  16 دفتر پیشخوان دولت الکترونیک 11فتر پستی در استان وجود دارد.

وی، همچنین خبراز بهره برداری4دفتر پیشخوان دولتی نیز درسالجاری داد و تصریح کرد: جمعیت زنجان دسترسی کاملی به اطلاعات تابعیتی دارند.

شفیعی، حذف مراجعات حضوری را از مهم‌ترین اولویت‌ها برای صدور کارت هوشمند عنوان کرد و گفت: کلید ورود به دولت الکترونیک کارت ملی هوشمند و شماره ملی افراد ست.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان، با اشاره به ثبت وقایع حیاتی جمعیت استان، گفت: 99درصد وقایع درمدت زمان قانونی با سهولت در زمان مناسب ثبت می شود.

وی، خبر از دریافت 73درصدی کارت ملی هوشمند در استان داد و گفت: 5هزار 700 واقعه ثبت ازدواج و 152مورد واقعه طلاق در استان وجود داشته است.

شفیعی، با اشاره به کاربردهای مهم استفاده از کارتهای هوشمند ، تاکید کرد: 27درصد باقیمانده جمعیت زنجان  مراجعه ای برای دریافت کارت ملی هوشمند در استان نداشتند.

به گفته مدیر کل ثبت احوال استا زنجان توجه به میانگین سنی افراد برای وقوع ازدواج در سالهای اخیر مهم بوده است.

شفیعی، در پایان با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت استان 100/81درصد بوده است ، ادامه داد: درصد تلاش برای جوان سازی جمعیت در کشور هستیم.

ثبت احوال استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر